Zamana Dair Tüm Bildiklerinizi Unutturacak Dizi: Dark

Dizi Sözleri, Dizi Replikleri, Film Sözleri, Film Replikleri

Dark, 2017 yılında yayınlanmaya başlamış, dram, bilim kurgu, gerilim türünü kapsayan bir Almanya yapımı yabancı dizidir. Toplamda 3 sezon yayınlanan dizinin 4. sezonunu 27 Haziran 2020’de izleyicinin karşısına çıkacak. Dark, bilim kurgu türüne getirdiği özgün yaklaşım ve merak uyandıran sahneleri ile yayınlanmaya başladığı günden itibaren geniş bir kitleye sahip olmayı başardı. Dizinin yönetmen koltuğunu Ben Kimim ve Sessizlik filmlerinde de beraber çalışmış olan Baran Bo Odar ve Jantje Friese paylaşıyor.

dark 3. sezon

Dark Dizisinin Konusu

Dark, Winden adlı küçük bir kasabada, aniden iki çocuğun kayıplara karışması ile gelişen olayları aktarıyor bizlere. Dark, içerisinde nükleer sızıntılar, zaman makineleri gibi pek çok bilim kurgu öğesini barındırıyor. Sakin bir hayat süren Winden kasabasında, kasabalı sakini bir ailenin çocuğu aniden ortadan kaybolur. Çocuğu bulmak amacıyla bir araya gelen 4 aile, 3 nesli içine alan, akıl almaz bir gizemin gün yüzüne çıkmasına neden olur. Sürekli cevaplar arayan insanlar, rahatsız edici bir aile geçmişiyle karşı karşıya kalır. Bununla birlikte bir kaos ortamının hakim olduğu Winden kasabasına, bir yabancının gelmesi ile işler daha da karmaşık bir hal almaya doğru ilerler. Geçmiş ve günümüz arasında sürekli geçiş sahnelerine yer veren dizi, kafaları karıştırarak gizemi daha da artırmayı başarmıştır. Profesyonelce kurgulanan senaryosu ile başyapıtlar arasında yerini almaya aday bir dizidir.

Dizinin Karakterleri

Dark, sıra dışı senaryosunun yanı sıra profesyonel oyuncu kadrosu ile de dikkatleri toplamayı başarmış bir dizidir. Dark’ın kafa karıştıran sahneleri, usta oyuncular ile bir araya getirilerek bilim kurgu dünyasına yeni bir soluk kazandırmayı başarmıştır. Dizide 1953, 1986 ve 2019 yılı olmak üzere üç farklı tarihte, kişilerin geçmiş ve gelecek halleri karşımıza çıkıyor. Mikkel karakteri günümüzde kayboluyor, 1986 yılına gidiyor ve oradan çıkamayıp büyümeye devam ediyor. Bu sayede günümüzdeki Michael haline gelerek karşımıza çıkıyor. Mikkel karakterine Daan Lennard Liebrenz hayat vermektedir.

dark karakterler

Sarı ceketi sayesinde dizinin en dikkat çeken karakteri olan Jonas Kahnwald, En İyi Yardımcı Erkek Ödülü’ne sahip olan Louis Hoffman tarafından hayat bulmaktadır. Ulrich Nielsen karakterine Oliver Masucci hayat verirken, dizideki bir diğer önemli karakter olan Noah’ı ise 47 yaşındaki başarılı aktör Mark Waschke canlandırmaktadır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  11.22.63 Replikleri

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir