La Casa De Papel’de İşlenen Konu

Dizi Sözleri, Dizi Replikleri, Film Sözleri, Film Replikleri

La Casa De Papel ile bir darphane soygununa tanıklık etmeye ne kadar hazırsınız? Alışılagelmiş aksiyon ve soygun dizi veya filmlerini unutun. Klişelerin çok daha üzerinde, daha sürükleyici ve izlerken senaryosunun zekice işlenmişliğine tanıklık ederken, bir oturuşta bitirebileceğiniz bir dizi: La Casa De Papel.

Kusursuz bir soygun planı nasıl yapılır, hata payı olmadan en ince ayrıntısına kadar nasıl yol alınır, bu dizide buna şahit olacaksınız. La Casa De Papel gerek senaryosuyla gerek yapımıyla en sağlam yabancı diziler arasında yerini aldı ve kolay kolay bu listeden çıkmayacak gibi.

La Casa De Papel’in Konusu

La Casa De Papel spanish quotes

Başkahramanımız profesör, mevcut düzene karşı mücadele veren ve bu düzende kendini kapana kısılmış hissederek bir çıkış yolu arayan bir karakterdir. Yüksek bir zekayla ve en ince ayrıntısını düşünerek, üzerinde yıllar boyu çalıştığı bir plana artık hayat verme zamanı gelmiştir. İlk olarak ona bu planda yardım edecek, soygun işinde ustalaşmış kişileri tek tek bularak toplamaya başlar.

Bir araya gelen bu ekibe liderlik yapan profesör, ekipte bulunan her üyeye kod adı olması amacıyla şehir isimleri verir. Herkes profesörden sıradan bir soygun planı beklerken bir darphane soyacaklarını öğrendiklerinde ekip üyeleri şaşkınlığını saklayamaz. Aylarca kaldıkları bir köşkte planın her zerresine çalışıp, atacakları her adımı ezberleyen ekip, artık soyguna hazır hale gelir. Profesörün uzaktan yönetmesiyle soyguna adım atan ekip, size sınırsız bir odak ve adrenalin etkisi sunacak.

la casa de papel hakkında

Zekice tasarlanan bu yapım, dünyaca birçok hayran kitlesine ulaşmış ve izleyicileri ekran başına da kitlemeyi başarmıştır. Şu sıralar Netflix’te 4.sezonun da çıkmasıyla beraber dizi hayranları ekrana kilitlenmiş durumda.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  La Casa De Papel'in Yaratıcısından Dizinin Geleceği Hakkında Bilgiler

Dizinin Aldığı Ödüller

la casa emmy awards

La Casa De Papel, kusur barındırmayan senaryosu ve oyuncuların yüksek performansı sayesinde Emmy Uluslararası Drama dizi ödülü olan çok kıymetli bir diziye sahip oldu. La Casa De Papel, ödüllere sahip olarak da başarılı bir yapım olduğunun altını çizmiştir. Bir İspanyol yapımı olan dizi, sizi dünyadan soyutlayacak ve seyir zevkinin üst noktalarına taşıyacağına emin olabilirsiniz. Tüm dünyada yankısı devam ederken, dizinin kostümleri de satış rekorları kırmış, karakterlerin de dünyaca tanınmasına vesile olmuştur.

İzleyeceklere şimdiden soluksuz seyirler diliyoruz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir