Roman ve Oyundan Diziye: The Witcher

Dizi Sözleri, Dizi Replikleri, Film Sözleri, Film Replikleri

The Witcher, 2019 yılında yayın hayatına selam vermiş, macera ve fantastik türünde bir Amerikan yapımı dizidir. Henüz ilk sezonunun yayınlanmasına rağmen oldukça büyük bir hayran kitlesi elde etmeyi başaran The Witcher 2. sezonunun 2021 yılında izleyiciler ile buluşması planlanıyor. Buna ek olarak ilk sezondan itibaren 3 sezon onayı birden alan bir dizi olduğunu bahsetmesek olmaz.

 The Witcher, mutasyona uğramış bir canavar avcısı olan Rivyalı Geralt’ın hayatını ve maceralarını konu almaktadır. Fantastik konusu ve akıcı ilerleyişi sayesinde de pek çok kişiyi kendine hayran etmeyi başaran dizinin yönetmenlik koltuğunda Lauren Schmidt Hissrich yer almaktadır.

the witcher sözleri

The Witcher Dizisinin Konusu

The Witcher, Polonyalı yazar Andrzej Sapkowski’nin yazmış olduğu aynı adlı roman serisinden beyaz perdeye uyarlanmıştır. Bununla beraber bilgisayar oyunu olarak da oyun severlerle buluşmuştur.

the witcher quotes

Yüzyıllar boyunca barış içinde yaşamını sürdüren insanlar, elfler ve cüceler arasındaki ilişkinin sona ermesi ile beraber pek çok kan dökülmüştür. Elfler, vatanları olan topraklarından sürülerek dağlara kaçmaya zorlanmıştır. Bir zamanlar elflerin hüküm sürdüğü bereketli topraklar, zorbalıkla insanların eline geçmiştir.  Canavar avcısı olan Rivyalı Geralt ise kendisine vaat edilmiş olan bir çocuğun yaşama gözlerini açışını sabırsızlıkla beklemektedir. Bu çocuk, dünyanın bütün dengesini değiştirebilecek bir güç ile dünyaya gelecektir. Bu bekleyiş sırasında para kazanmak için çeşitli yaratıkları öldüren Geralt, yaratıklardan kurtulmak için halkın kendisinden yardım isteyerek para vermesi sayesinde geçinmektedir. Yaratıkları avlayarak kazandığı paralar ile yiyecek ve kalacak yer imkanı sağlayan Geralt, prensesi bulmak zorundadır. Çünkü kaderi sadece bekleyişte olduğu bu prenses sayesinde değiştirebilecektir. The Witcher, fantastik sahneleri ustalıkla yansıtmanın yanı sıra merak uyandıran büyüleyici konusu ile de dikkatli üzerine çekmeyi başarmıştır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  Fear the Walking Dead Replikleri

Dizinin Karakterleri

the witcher replikleri

The Witcher, tecrübeli oyuncu kadrosu, kostümleri, aksiyon ve macera kokan sahneleri ile pek çok kişinin beğendiği bir yabancı dizi haline gelmeyi başarmıştır. Rivyalı Geralt, mutasyona uğramış bir yaratıktır ve Witcher olarak adlandırılan bu insanların birtakım özel güçleri ve yetenekleri de vardır. Kötü canavarları öldürerek hayatını kazanmaya çalışan Rivyalı Geralt rolüne usta oyuncu Henry Cavill hayat vermektedir. Dizide bir cadı olarak doğan kambur Yennefer, ailesi tarafından dışlanarak sürekli zorbalığa uğramaktadır. Bir gün, cadı yetiştiren bir okulun yetkilisi tarafından yetiştirilmek üzere satın alınan Yennefer, oldukça güçlü bir cadıya dönüşürken, büyük bir fedakarlık karşılığında olağanüstü bir güzelliğe kavuşmuştur. Yennefer karakterine usta oyuncu Anya Chalotra hayat vermektedir. Geralt’ın doğmasını beklediği yetenekli prenses rolünde ise Freya Allan yer almaktadır.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir