Peaky Blinders Benzeri Diziler

Dizi Sözleri, Dizi Replikleri, Film Sözleri, Film Replikleri

İçerisinde Birinci Dünya Savaşı sonrası döneme ait birçok detay barındıran ve çete hikayesini sürükleyici bir şekilde ortaya koyan Peaky Blinders tarzı diziler bulmanın çok da kolay olmadığını biliyoruz. Bu sebeple sizler için heyecanlı konular ve beklenmeyen sürprizler ile şaşırtan Peaky Blinders benzeri dizilerin bir listesini hazırladık.

Merakla ve severek izleyeceğiniz bu dizilerin konuları ise şu şekilde;

Mindhunter (2017)

mindhunter quotes

Gerçek hayata dayanan cinayet olaylarını temel alan Mindhunter dizisi 1970’lerde geçmektedir. Birlikte çalışan iki FBI ajanının katillerle yakınlık kurarak yaptıkları psikolojik araştırmaları suç bilimi dosyalarında kullanmalarını konu edinmekte olan bu dizi, David Fincher’ın yönetmenliği ile adını üst sıralara yazdırmayı başardı.

Manhunt: Unabomber (2017)

manhunt quote

Unabomber olarak da bilinen Ted Kaczynski’nin hayatını anlatan bu dizi gerçek hayattaki bir konuyu ele alması sebebiyle oldukça ilgiyle izlenmektedir. Normal hayatında akademisyenlik yaparken aynı süre zarfında 17 sene boyunca birçok bombalama eylemi gerçekleştiren Ted, 90’lı yıllarda gönderdiği mektuplar ile birlikte yakalanır. Günümüzde 70’li yaşlarında olan bu matematikçi hala cezaevinde bulunmaktadır.

Mad Men (2017)

mad men quote

1960’lı seneleri konu edinen Mad Men, New York’taki yaşamın değişimlerini konu almakta. Yıllar içinde gerçekleşen değişimlerin analizini yapmakta olan bir reklam ajansı grubu, Amerika’da yer alan yalan ve gerçek arasındaki ince çizgiyi incelemeye başlar. Fırsatlar ve kurnazlıklar arasında oluşan dengenin yeni bir dönem başlattığı bu dizi hem sakin hem de sürükleyici yapısıyla izleyiciyi kendine bağlamayı başarmakta.

Kablo Kızları (Las Chicas del Cable – 2017)

las chicas del cable scenes

Farklı yaşam ve karakterlere sahip 4 İspanyol kadının bir şekilde bir araya gelmesini konu edinen dizi, izlerken sizleri 1920’li yıllara götürecek. Bir telefon şirketinde operatörlük yapmakta olan bu 4 arkadaşın karşılaştıkları cinsiyet eşitsizliği ve sahip oldukları gizemli aşkları dizinin temel taşlarını oluşturarak sizi hikayenin bir parçası haline getirecek.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  La Casa De Papel Benzeri Diziler

Outlander (2014)

outlander scenes

Claire Randall isimli bir savaş hemşiresinin İkinci Dünya Savaşı sonrası normal hayatına dönüşünü konu edinen dizide Claire, balayı tatilinde başına gelen bir olayla birlikte kendisini 1743 yılında yaşayan bir yabancı olarak bulur. Farklı savaş dönemlerine ait izler taşıyan bu dizi, tarihi izler ile macerayı birleştirerek merak uyandırıcı bir serüven yaratmakta.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir