Lucy Tarzı Filmler

Dizi Sözleri, Dizi Replikleri, Film Sözleri, Film Replikleri

Amerikalı bir kadın olan Lucy’nin hikayesi şüphesiz ki filmi izleyen herkes üzerinde derin bir etki bıraktı. Bir çete tarafından karnına uyuşturucu yerleştirerek Avrupa’ya taşımak zorunda kalan bu genç kadın. Bir şekilde değişime uğrayarak özel yeteneklere sahip olmasıyla ekrana kitlenen izleyenler, sonrasında da benzer film arayışına girdiler.

Eğer siz de Lucy tarzı filmlerden hoşlananlardansanız macera ve fantastik ögelerin birleştiği en iyi filmler listesini aşağıda bulabilirsiniz;

Limit Yok (Limitless – 2011)

limit yok film

Limitless filmi hayatına başarısız ve sıradan olarak devam eden Eddie’nin yolda karşılaştığı arkadaşı tarafından verilen bir hap sonrasında uğradığı değişimi konu edinmektedir. Her ne kadar başlarda her şeyin en iyisini elde edecek güce sahip olsa da bir süre sonra özel yeteneklerinin dezavantajlarını keşfeden Eddie’nin hikayesi karşısında çok şaşıracaksınız.

Kirli Para (Two for the Money – 2005)

kirli para filmi

Filmde, bütün hayatı boyunca sporcu olmayı hedefleyen Brandon karakteri, geçirdiği sakatlık sonrasında sıradan bir işte çalışmaya başlar. Bir gün Walter Abrams ile yolları kesişen Brandon, spor dünyasına fiziksel olarak dönüş yapamasa da zekâsı ile birlikte çok güçlü tahminler gerçekleştirmektedir. Bu yeteneği sayesinde büyük bahisler oynamaya başlayan bu ikilinin birbirlerine karşı oynadıkları oyunları bir çırpıda izleyeceksiniz.

Çaylak (The Recruit – 2003)

çaylak filmi

Güven konusunu bir kez daha sorgulamanıza sebep olacak Çaylak filminde CIA için görevlendirilecek yeni adaylardan olan James Clayton ve başlarda onu desteklese de sonrasında en büyük düşmanı haline gelen Walter Burke arasındaki çekişme anlatılmaktadır. Birbirlerine inanılmaz akıl oyunları oynayan bu ikilinin heyecanı ve sürekli yükselen gerilim filmi oldukça başarılı kılarken sizi de ekran karşısında nefessiz bırakacak.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  Sevginin Gücü Replikleri

Köstebek (The Departed – 2006)

kostebek replikleri

Köstebek filminin konusu bir polis departmanının eyalette yer alan en büyük suç örgütünü çökermek için düzenlediği organizasyonu konu edinmektedir. Leonardo DiCaprio’nun başrolü üstlendiği Çaylak karakteri, departman tarafından çete içine sızmak ile görevlendirilir. Fakat yerine getirilen yeni polisin suç örgütü ile iş birliği halinde olduğundan herkes habersizdir. Ajanları tarafından sürekli bilgilendirilen bu iki grup sürekli karşı karşıya gelerek sizi heyecanlı bir çatışmanın ortasında bırakacaklar.

Şeytanın Avukatı (The Devil’s Advocate – 1997)

şeytanın avukatı film

Filmin ana karakteri olan Kevin, başarılı bir avukat olarak çalışmaktadır. En umutsuz davalarda bile jüri üzerindeki etkisiyle birlikte müvekkillerini kurtaran Kevin’in hayatı alacağı büyük bir iş teklifi sonrasında değişir. Haklı ve haksızı zekâ oyunları ile birlikte seyirciye sunan bu filmi izlerken hem heyecanlanacak hem de birçok konuyu tekrar sorgulamaya başlayacaksınız.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir