En İyi Bilim Kurgu Filmleri

Dizi Sözleri, Dizi Replikleri, Film Sözleri, Film Replikleri

Komediler, dramlar, aksiyon ve macera filmleri bir yana dursun bilim kurgu filmleri 7’den 70’e herkesin dikkatle izlediği türler arasında gelmekte. Üstelik yakın geleceği hayali ögeler ile birlikte gözler önüne seren ve hayal ile gerçeği harmanlayan bu filmlerin konuları yalnızca uzayla sınırlı da değil.

Eğer siz de iyi vakit geçirmek için iyi bir bilim kurgu filmi arayışındaysanız, az sonra bahsedeceğimiz filmleri mutlaka değerlendirmelisiniz;

Avatar (2009)

avatar

Kullanılan teknikler ile birlikte yayınlandığı dönemde adından oldukça söz ettiren Avatar filmi, insanoğlunun Pandora ismindeki yeni gezegende bir element araması ve gezegen sahipleri ile karşı karşıya gelişini anlatmakta. İçerdiği sürükleyici macerayı en sakin şekilde aktarmayı başarmış bu yapımı izlerken çok keyif alacaksınız.

Yapay Zeka (A.I. Artificial Intelligence – 2001)

ai movie

Adını herkesin en az bir kez duyduğu Yapay Zeka filmi konusu ve dönemi gereğiyle klasikleşmiş yapımlar arasında yer almakta. İlk çocuk robot olan David’in bir aile tarafından sahiplenildiğini anlatan filmde yeryüzü felaketleri ve teknolojik gelişmeler gibi bilim kurgu ögelerine ek olarak duygusal sahnelere de tanık olacaksınız.

Kelebek Etkisi (The Butterfly Effect – 2004)

kelebek-etkisi-film

Ashton Kutcher ve Amy Smart’ın üstün bir performans sergilediği bu filmde Evan isimli karakter çocukluk travmaları ile mücadele etmekte zorluk çekmektedir. Fakat bir gün zamanda yolculuğu keşfederek geçmişte yaşanan korkunç olayları değiştirmek ister. Bunun her şeyi çözeceğini düşünen Evan, kısa süre içinde aslında evrendeki tüm olayların birbirleri ile bağlantılı olduğunu çözecektir. Zaman kavramını size tekrar sorgulatan bu film, çocukluk aşkı ve aile travmalarıyla birlikte sürükleyici bir öykü oluşturmakta.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  X-Men: The Last Stand Replikleri

E.T. (E.T. the Extra-Terrestrial – 1982)

e-t-bilim-kurgu

Bilim kurgu hikâyeleri her zaman gerilim ve korku ögelerine sahip olmak zorunda mıdır? Elbette hayır! E.T. filminde başka bir gezegenden gelip dünyada kaybolan değişik bir yaratık ve onu odasında saklamak isteyen 10 yaşındaki bir çocuğun hikâyesini anlatılmakta. Dostluk ve sevginin sınır tanımadığını gösteren bu yapıma hem yetişkinler hem de çocuklar bayılacak!

Aşk (Her – 2013)

her-filmi-bilim-kurgu

Başarısız bir evlilikten sonra boşanan ve içine kapanan Theodore isimli karakter hayatını başkaları için mektup yazarak geçindirmektedir. Yalnızlıktan sıkılan ve romantik bir kişiliğe sahip olan Theodore bir gün yeni bir yazılım satın alarak sanal zekâ ile tanışır. Bir bedene sahip olmadığı halde şaşırtıcı bir bilince sahip olan bu sanal zekâ ve Theodore arasındaki ilişki garip bir şekilde ilerleyerek aşka dönüşür. Teknoloji ve insan ilişkilerini yeniden ele alan Her filmi, izlediğiniz en farklı filmlerden biri olmaya aday.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir