Ölmeden Önce İzlenmesi Gereken Filmler

Dizi Sözleri, Dizi Replikleri, Film Sözleri, Film Replikleri

Kendinizi bir sinemasever olarak görüyorsanız sinema tarihinin baş yapıtları arasında bulunan filmleri muhakkak izlemelisiniz. Gelin hep birlikte ölmeden önce izlenmesi gereken filmler listesine bir göz atalım!

Herkesin İzlemesi Gereken Filmler

La Vita e Bella

La Vita e Bella quotes

Türkçe’ye Hayat Güzeldir olarak çevrilen bu film; İkinci Dünya Savaşı’nın birkaç yıl öncesini anlatarak başlamaktadır. Bu dönemde, filmin ana karakteri Guido; çok güzel bir kadın olan Dora’ya aşık olmaktadır. Tüm engellere rağmen evlenen çiftin kısa süre sonra çocuğu olur. Ancak, bir anda İkinci Dünya Savaşı başlar. Yahudi olmalarından dolayı toplama kampına götürülen Guido; oğluna, toplama kampının ve savaşın bir oyun olduğunu anlatacaktır.

The Pianist

The Pianist quotes

İkinci Dünya Savaşı sırasında yaşanan gerçek bir dramı konu almaktadır. Toplama kampına gitmekten kurtulan piyanistin hayatta kalma savaşı; en iyi şekilde anlatılmaktadır.

The Diary of Anne Frank

The Diary of Anne Frank quotes

İkinci Dünya Savaşı sırasında saklanmayı başaran Anne Frank ve ailesi; bir evin çatı katında iki yıl boyunca hiçbir şekilde dışarı çıkmadan yaşarlar. Bu süreçte, Anne Frank; yaşanan her şeyi günlüğüne kayıt etmektedir.

Esaretin Bedeli

Esaretin Bedeli Replikler

Genç ve başarılı bir bankacı olan Andy Dufresne; günün birinde hapishaneye düşmektedir. Burada karşılaştığı kötü olaylardan etkilenmeyen Andy; bakış açısıyla herkese umut olmaktadır.

Mandela Long Walk to Freedom

Mandela Long Walk to Freedom quotes

Nelson Mandela’nın kırsal köydeki çocukluğundan, Güney Afrika’nın demokratik olarak seçilen ilk cumhurbaşkanı olarak göreve başlamasına kadar olan hayatını kronolojik bir şekilde anlatan bir filmdir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  İzlenilmesi Gereken 18 Efsane Film

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir