Stranger Things Benzeri Diziler

Dizi Sözleri, Dizi Replikleri, Film Sözleri, Film Replikleri

Bilimkurgu ve korku türündeki Stranger Things 2016 ABD yapımı bir dizidir. 80’lerde geçen hikayeyi anlatan dizi gerek oyuncu kadrosu, gerekse konusuyla geniş bir hayran kitlesine sahiptir. İlgi çekici bir tempoya sahip olan dizinin fanları için uygun olacak Stranger Things benzeri diziler ise şu şekilde sıralanıyor:

WestWorld

westworld frases

Fütüristik bir dünyada geçen Westworld her şeyin mümkün olabileceği bir yeri anlatıyor. Batıyı keşfetmek isteyen müşteriler için temalar oluşturulan bu dünyada en ilgi çekici şeyler ise robotlardır. Ancak müşterilerin çoğunluğu insansı robotları öldürmeyi ve daha kötü işler için kullanmayı tercih ediyor. 2016 yapımlı dizi sürükleyici konusu ve düşmeyen temposuyla bilimkurgu sevenler için önerilen yapımlar arasında bulunuyor.

Outcast

outcast quotes

Stranger Things sevenlerin hoşlanacağı yapımlardan biri olan Outcast ABD yapımı mini dizidir. Bu dizide Kyle Barnes karakterinin başından geçen olaylar ele alınır. Şeytani bir örgüte katılan Kyle, bir süre geçtikten sonra çevresinde bulunan kişilerin şeytan tarafından yönetildiğini öğrenir. Bundan sonraki süreçte rahibin akıl hocalığı sayesinde çevresindekilerini şeytanın etkisinden korumak için çalışacaktır.

Sense 8

sense 8 quotes

Stranger Things sevenlerin şans vermesi gereken dizilerden biri olan Sense 8, Dünyanın farklı yerlerinde yaşayan 8 farklı kişinin içsel yolculuğunu anlatıyor. Farklı ve sürükleyici bir konusu bulunan dizinin temposu bir an bile düşmüyor. Özellikle Stranger Things’ten hoşlananların öncelik vermesi gereken yapımlardan biri olduğunu belirtmek gerekiyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  Vikings: Valhalla Replikleri

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir