Beyin Yakan Filmler

Dizi Sözleri, Dizi Replikleri, Film Sözleri, Film Replikleri

Eğer siz de film izlemeyi boş zamanları doldurmak için yapılan bir eylemden çok ufkunuzu açacak bir aktivite olarak görüyorsanız bulmaca tadındaki filmleri de çok seviyor olmalısınız.

O halde içerdikleri gizemli olay örgüleri ve sürükleyici ögeler ile birlikte başka bir dünyanın kapılarını aralayan bu tarz filmlerden oluşan listemizi hemen incelemeye başlamalısınız;

Da Vinci Şifresi (The Da Vinci Code – 2006)

da vinci şifresi filmi

2006 yılında Ron Howard yönetmenliğinde seyirciyle buluşan bu film, bir simge bilim profesörünün kutsal kitaptaki şifreleri çözmesi ve sorularına yanıt bulmasını anlatmakta. Özellikle Dan Brown kitaplarını sevenler tarafından büyük bir beğeniyle izlenen Da Vinci şifresi, içinde bulunan algoritmalar ile bir solukta izlenebilecek bir film.

Sherlock Holmes – 2009

sherlock holmes movie

Beyin yakan filmler denilince akla ilk gelen yapımlardan biri olan Sherlock Holmes‘dir. Dönemsel ögeleri ile birlikte gerek görsel gerekse zihinsel bir haz almanızı sağlayacak türden bir film. Başarılı bir senaryo ve kurguya sahip 2009 yapımı bu filmde Sherlock’un olayları nasıl birer bulmaca gibi çözdüğüne tanıklık edeceksiniz.

Akıl Defteri (Memento – 2000)

akıl defteri filmi

Türkçe’ye Akıl Defteri olarak çevrilen bu filmde eşine tecavüz edeni bulmak için tüm olayları çözmeye çalışan bir adamın hikayesi anlatılmakta. Senaryoya ustalıkla saklanmış tüm ipuçlarını hafıza kaybı geçiren bir adamın öyküsüyle seyirciye sunan bu filmi izlerken Christopher Nolan‘a bir kez daha hayran olacaksınız

Bay Hiçkimse (Mr. Nobody – 2009)

bay hiçkimse filmi

Tüm şifreleri geçmiş ve gelecek ile birlikte perdeye taşıyan Mr. Nobody (Bay Hiçkimse) filmi Nemo isimli 117 yaşındaki bir adamın macerasını konu edinmekte. Nemo 2092 senesinde dünyada yaşayan tek ölümlüdür. Bir gün çocukluğundaki bir yolculuğu hatırlar ve o dönemde seçebileceği tüm olasılıkları tekrar hesaplamaya başlar. En ufak olayların bile hayatı nasıl şekillendirdiğini anlatan bu film zihninizi farklı düşüncelere açarken duygularınızı da keşfetmenize yardımcı olacak.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  Harry Potter and the Half-Blood Prince Replikleri

Zindan Adası (Shutter Island – 2010)

zindan adası filmi

İzlediğinizde hayatınızı bir kere daha sorgulamanıza yol açacak olan Zindan Adası filmi Leonardo DiCaprio ve Martin Scorsese gibi önemli aktörler ile birlikte en iyi yapımlar arasında kendine yer bulan bir film. Zindan Adası’na bir araştırma için giden fakat yaptığı araştırmanın öznesi haline gelen bir dedektifin hayatını konu edinen filmi izledikten sonra birçok şeyi tekrar sorgulayacaksınız.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir