Korkudan Uykunuzu Kaçıracak 5 Film Önerisi

Dizi Sözleri, Dizi Replikleri, Film Sözleri, Film Replikleri

Korku filmleri genel olarak izleyicisine farklı bir adrenalin duygusu yaşatan, korksak, çığlıklar atsak dahi izlemekten vazgeçemediğimiz film kategorilerinden biridir. Ne olursa olsun konusu fark etmeksizin izleyici kitlesi oldukça yüksek olan bu kategoride özenle seçtiğimiz, geceleri aklınıza geldiğinde sizi epey korkutacak ve uykularınızı kaçıracak 5 film;

Let The Right One In (Gir Kanıma)

gir kanıma

Film, arkadaşlarının bulunduğu ortamda sürekli alay konusu olan bir çocuğun hayatını ele alıyor. 12 yaşında ki bu çocuk ilk olarak sevgiyi güzel ama çok esrarengiz bir kızda tadıyor. Filmin ortalama puanı 10 üzerinden 8,0.

28 Days Later (28 Gün Sonra)

28 gün sonra

Filmde yer alan konu, İngiltere’nin ölümcül bir virüsün etkisi altında olmasıdır. Bu virüsün yayılmasının sebebi bir laboratuvarda yapılan araştırma sonucunda maymunlardan yayılmasıdır. Ortalama olarak aldığı puan 7,0.

Trick ‘r Treat (Cadılar Bayramı)

cadılar bayramı

Bu film Halloween yapımları içerisinde bugüne kadar zirvede olan filmlerden biridir. Cadılar bayramında yapılan katliamı konu alan filmi izlerken korkuyu derinden hissedeceksiniz. Ortalama puanı 6,8.

Ju-on (Garez)

garez

Bu filmin konusu temelde kötü bir ruhun evlere musallat olmasını içeriyor. Bu evde ki insanları takip eden ruh izleyenlere korku dolu anlar yaşatıyor. Ortalama puanı 6,7.

The Blair Witch Project (Blair Cadısı)

blair cadısı

Üç kişinin Blair Cadısı ile ilgili belgesel çekmek için ormana gitmesiyle başlayan korku dolu anlar filmin devamında yerini dehşete bırakıyor. Filmin ortalama olarak aldığı puan 6,5.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  Korku Filmi Replikleri

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir