Aile ile İzlenebilecek Diziler

Dizi Sözleri, Dizi Replikleri, Film Sözleri, Film Replikleri

Dizi izlemek özellikle online platformlar sayesinde her geçen gün kolaylaşsa da birçok yapımda kullanılan küfür, şiddet içerikleri ve cinsel ağırlıklı sahneler sebebiyle çocuklar ile birlikte izlenememekte. Üstelik bu platformlarda sansür mekanizması olmadığı için en masum görünen yapımlar bile bir anda istenmeyen sahnelerle karşılaşmanıza sebep olabiliyor.

Eğer siz de her yaşa uygun, zararlı unsurlardan uzak ve keyifli diziler arıyorsanız bu liste tam size göre! Sahip oldukları samimi hikayeleri ailenizle birlikte gönül rahatlığıyla izleyebileceğiniz dizileri incelemeye gelin birlikte başlayalım;

The Good Place (2016)

the good place replikleri

Elenor, ölümünden sonra gözlerini açtığında kendini The Good Place adı verilen bir yerde bulur. Cennet olarak tasarlanan yere ait olmadığını bilen Elenor, gerçekleri saklamaya çalışırken Chidi, Jason ve Tahani ile tanıştıktan sonra olaylar çok farklı bir yöne gider. İyi ve kötü kavramlarını tatlı hikayesi ile birlikte sorgulayan bu komedi dizisini çok seveceğinize eminiz.

Anne with an E (2017)

anne with e replikleri

Ailesinin ölümünden sonra yalnız kalan Anne isimli kızın hikayesini anlatan dizide sevgi dolu bir hikayeye tanık olacaksınız. Anne, erkek kardeşi ve yaşlı bir kadının hayat mücadelesinin anlatıldığı yapımdaki tüm unsurlar her yaşa uygun.

This Is Us (2016)

this is us replikleri

This Is Us isimli yapım, aynı gün doğan 5 farklı kişinin öyküsünü anlatmakta. İlk bakışta birbirinden bağımsız görünen bu 5 kişinin aralarındaki bağlantıyı, yaşamlarını ve hayat tecrübelerini izleyiciye samimi bir şekilde aktaran dizi, IMDB’den aldığı 8.8’lik puanıyla başarısını da kanıtlamakta.

Lost in Space (2018)

Aile ile İzlenebilecek Diziler

Geleceği konu edinen dizide Robinson ailesi, daha iyi bir hayat yaşamak için başka bir dünyaya taşınmaya hak kazanırlar. Uzayda yaşayabilmek için birçok testten geçen ve eğitim alan aile, yola çıktıktan sonra beklenmeyen olaylarla karşılaşır. Duygusal ya da komedi aile dizilerinden ayrı olarak bilimkurgu yapımlarını da izleme listenize almak istiyorsanız Lost in Space dizisine mutlaka göz atmalısınız.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  Spartacus Replikleri

Our Planet (2019)

our planet replikleri

IMDb’de 9.3 gibi yüksek bir puan alan Our Planet, en iyi belgesel dizilerin başında gelmekte. İçerisinde doğa ve hayvanlara ait en dikkat çekici görüntüleri barındıran bu belgeseli izlerken hem siz hem de çocuklarınız büyülenecek. 50’şer dakikalık toplam 8 bölümden oluşan bu yapım ile zamanınızı keyifli olduğu kadar verimli geçirmeniz de mümkün.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir