En Çok İzlenen Türk Dizileri

Dizi Sözleri, Dizi Replikleri, Film Sözleri, Film Replikleri

Türkiye; geçmişten bu yana televizyon dizilerinin en fazla takip edildiği ülkelerden birisidir. Her yeni sezonda birçok dizi televizyon kanallarında gösterime girmektedir. Bu noktada, 2019-2020 sezonunda en çok reyting alan dizilere şöyle bir göz atalım!

Mucize Doktor

En Çok Reyting Alan Türk Dizileri

  1. Mucize Doktor: Güney Kore dizisi olan Good Doctor dizisinden uyarlamadır. Eylül 2019 tarihinden bu yana yayın hayatına devam etmektedir. 2020 Şubat ayı itibariyle en çok reyting alan dizi olduğunu söyleyebiliriz. Medikal drama türündedir.
  2. Bir Zamanlar Çukurova: Eylül 2018 tarihinden bu yana devam eden bu dizinin şu anda ikinci sezonu yayınlanmaktadır. Adana Çukurova’da geçen dizinin dönem gerçeklerini anlatması ve güçlü bir ailenin hayatına yakından bakması söz konusudur.
  3. Kuruluş Osman: Yayın hayatına bu sezon başlayan dizi; Diriliş Ertuğrul dizisinin devamıdır. Kayı’nın gözü kara yiğidi Osman’ın hikayesinin anlatıldığı tarihi bir dizidir.
  4. Arka Sokaklar: 2006 yılından bu yana devam eden dizi; hiç şüphesiz Türkiye’nin en çok izlenen dizilerinin başında gelmektedir. Bir grup polisin hem iş hem de özel hayatları anlatılmaktadır.
  5. Sefirin Kızı: Nare ve Sancar’ın büyük aşkının anlatıldığı bu dizi; kısa sürede ciddi bir hayran kitlesi edinmiştir.
  6. Çukur: 2017 yılından bu yana yayınlanan bu dizi; suçla özdeşleşen Çukur mahallesinin anlatıldığı bir dizidir. Koçovalı ailesinin hikayesi; birçok kişinin beğenisini toplamaktadır.
Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  Çekiç ve Gül: Behzat Ç. Replikleri

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir