Unutulmaz Yerli Diziler

Dizi Sözleri, Dizi Replikleri, Film Sözleri, Film Replikleri

Türk televizyon tarihinin bir döneme damga vurmuş dizilerle dolu olduğunu söyleyebiliriz. Gelin hep birlikte, yakın zamanın unutulmaz yerli dizileri hakkında değerlendirmeler yapalım!

çılgın bediş replikleri
  1. Ekmek Teknesi: 2002-2005 yılları arasında yayınlanan bu dizi; bir ailenin başından geçenleri konu edinmektedir. Fırıncı Nusrettin ve kızlarının komikliklerle dolu hikayesi; birçok ismi televizyon dünyasına kazandırmıştır.
  2. Süper Baba: 1993-1997 yılları arasında yayınlanan bu dizide; üç çocuklu boşanmış bir baba olan Fiko’nun çocuklarına nasıl hem anne hem de baba olduğu anlatılmaktadır.
  3. Asmalı Konak: Oldukça zengin ve köklü bir ailenin reisi Seymen’in Bahar ile tanışması ve onu konağa gelin getirmesiyla başlayan dizinin bir döneme damgasını vurduğunu söylemek gerekir.
  4. Mahallenin Muhtarları: 1992 yılında başlayan bu dizinin mahalle kültürünün bitmediği dönemleri anlatması bakımından önemli olduğunu söyleyebiliriz. Muhtar, Fadime, Temel gibi kahramanlar halen daha sevilerek hatırlanmaktadır.
  5. Çiçek Taksi: Bir taksi durağında çalışan taksicilerin hayatlarının anlatıldığı bu dizi; sekiz yıl sürmüştür.
  6. Kaynanalar: 1974 yılında TRT ekranlarında yayınlanmaya başlayan bu dizi; 2004 yılına kadar sürerek rekor kırmıştır. Nuri Kantar ve ailesinin hikayesinin anlatıldığı ilk sit-com türündeki Türk dizisidir.
  7. Çılgın Bediş: 1996 yılında başlayan bu dizinin o dönemin en çok sevilen gençlik dizilerinden birisi olduğunu söyleyebiliriz.
  8. Bizimkiler: 1989 yılının Ocak ayında başlayan bu dizi; 2002 yılına dek sürmüştür. O dönemin çocukları için Pazar günlerini anımsatan bir unsurdur.
Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  Ayrılsak da Beraberiz Replikleri

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir