Unutulmaz Filmler

Dizi Sözleri, Dizi Replikleri, Film Sözleri, Film Replikleri

Dünya sinemasındaki birçok film; en az bir kere izlemeniz gereken eşsiz niteliklere sahiptir. Bu noktada, gelin hep birlikte unutulmaz filmlere şöyle bir göz atalım!

unutulmaz filmler
  1. Pulp Fiction (Ucuz Roman): Tarantino imzalı bu popüler kültür başyapıtında birçok ünlü isim bir araya gelmiştir. Birçok suçlunun kaderin bir cilvesi olarak bir araya gelmesini anlatan bu film; izlemeniz gereken başyapıtlar arasında bulunmaktadır.
  2. The Good, The Bad and The Ugly: İyi, Kötü ve Çirkin olarak bilinen bu film; Sarışın ve Tuco’nun kesişen yaşamlarını konu edinmektedir.
  3. Schindler’s List: Alman işadamı; Polonya’da kurduğu bir fabrikada Yahudi işçileri çalıştırarak onların hayatını kurtarmaktadır. Gerçek bir hikaye olmasıyla beğeni toplamaktadır.
  4. Guguk Kuşu: Bulunduğu cezaevinden kurtulmak için deli taklidi yapan Randle’ın hikayesini anlatan eşsiz bir filmdir.
  5. Forrest Gump: Düşük zekalı birisi olan Forrest; Jenny ile tanışır ve ona aşık olur. Birçok tarihsel kişiyle şans eseri tanışan Forrest; bu süreçte birçok olaya şahitlik eder. Ancak, farkında olmadan yaptığı şeylerin ne tür sonuçlarının olacağından haberi yoktur!
  6. Er Ryan’ı Kurtarmak: İkinci Dünya Savaşı sırasında dört oğlundan üçünü kaybeden annenin tek dileği; sağ kalan tek oğlunun savaştan dönebilmesidir.
  7. Amerikan Güzeli: Orta sınıf bir Amerikan ailesinin yaşamış olduğu ruhsal çöküntü ele alınmaktadır.
  8. Şehir Işıkları: Charles Chaplin’in başyapıtı olmasından dolayı önem taşıyan bir filmdir.
Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 Replikleri

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir