Cinsellik Ağırlıklı Filmler

Dizi Sözleri, Dizi Replikleri, Film Sözleri, Film Replikleri

Gerçek olayları konu edinen ya da kurgusal olarak tasarlanan tüm film yapımları aslında her insan için duygusal tatmin için seçilen alternatif bir yoldur. Bazı insanlar doğasında yer alan şiddet ihtiyacını aksiyon ve macera filmleri ile giderirken bazıları korku filmleri sayesinde bir rahatlama yaşarlar.

Her kategoriden birçok filmi ilgiyle izleyen film sevenler için ise tamamlayıcı ögeler arasında cinsellik de bulunmaktadır. Hikayeyi gerçeğe daha çok yaklaştıran cinsellik unsuru, seyirci ve karakterler arasında görünmez bir köprü kurmaktadır. İşte, biz de cinselliğin sanatsal yönünü kullanarak başarıya ulaşmış yapımları aşağıdaki listede sizin için topladık;

Temel İçgüdü (Basic Instinct – 1992)

temel içgüdü film

Cinsel hayatında sınır tanımayan bir yazar olan Catherine ve bir cinayet dedektifi olan Nick Curran’ın tanışmasını ve ihtiras dolu ilişkisini anlatan Temel İçgüdü filmi 1992 yılında yayınlanmıştır. Sırlar örgüsü ve cinselliği başarılı bir şekilde harmanlayan film hem dedektif hem de erotik film kategorileri arasında yer alır.

Dönüş Yok (Irréversible – 2002)

dönüş yok film

Zaman akışındaki kurguyu farklı bir şekilde ele alan filmde kanlı bir gece anlatılmaktadır. Gecenin sonundaki olayların gizeminin anlatıldığı filmde cesur sahneler ile birlikte sorgulanacak birçok günaha da şahit olacaksınız.

Utanç (Shame – 2011)

utanç film

İçerdiği erotik sahneler oldukça fazla olan Utanç filminde ana karakter Brandon, bir seks bağımlısıdır. Hayatına bir şekilde devam eden Brandon, kız kardeşinin onu ziyaret etmesiyle birlikte geçmişteki travmalarını hatırlayacaktır. Dram ve ihtirası aynı anda ele alabilen bu başarılı yapım, soluksuz izlenecek filmler arasında yer almakta.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  Black Adam Replikleri

Mavi En Sıcak Renktir (La vie d’Adèle – 2013)

mavi en sıcak renktir

Cinsellik içeren diğer filmlerden ayrı olarak Mavi En Sıcak Renktir filmi eşcinsel 2 kızın aşk öyküsünü anlatmakta. Ergenlik yıllarında cinsel kimliği de dahil olmak üzere birçok çatışma yaşayan Emma ve kendisiyle dahi barışamayan Adele’nin masum ve ihtiraslı aşkını konu eden filmi izledikten sonra dünyaya farklı bir bakış açısıyla baktığınızı fark edeceksiniz.

Grinin Elli Tonu (Fifty Shades of Grey – 2015)

grinin 50 tonu

Grinin Elli Tonu filmi, başlarında zengin bir adam ve masum bir öğrenci ilişkisi gibi sıradan bir hikaye gibi görünse de Christian Grey’in sınır tanımaz seks istekleri devreye girdiğinde bambaşka bir hal almakta. Oldukça sıradan bir hayat süren Anastasia Steele’nin bu çekici adama olan tutkusu ve isteklerini kabulleniş süresi filmi aşk kategorisinde farklı bir noktaya taşımakta. Cesur ve alışılmadık sahneleri ile sizleri ekrana bağlayacak bu filmin kitabı da mevcut.

Cinsellik Ağırlıklı Diziler ‘e bakmak ister misin?

Netflix’teki En Erotik 10 Film

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir