The Rain Benzeri Diziler

Dizi Sözleri, Dizi Replikleri, Film Sözleri, Film Replikleri

The Rain dizisi, ortaya çıkan ölümcül virüsten kurtulmak için mücadele eden halkın çabalarını ekrana getirerek büyük beğeni topladı. Bizler de böylesine farklı konular içeren ve fantastik ögeler ile birlikte oluşturulan bilim kurgu dizilerini sevenler için The Rain benzeri dizilerin bir listesini hazırladık.

İsterseniz birlikte incelemeye başlayalım;

Yüzde 3 (%3)

yüzde 3 4 sezon

3 sezondan oluşan Yüzde 3 dizisi oldukça olağandışı konusu ile dikkatleri üzerine çekmekte. Dizinin konusunda toplumun yalnızca %3’lük bir kesiminin yaşayabileceği refah bir alan oluşturulmaktadır. Bu alanda yer alan yüksek standartları hak eden kişiler ise belirli testler ile belirlenmektedir. Tüm insanların mevcut testleri geçme çabasını anlatan bu dizi Türkiye dahil olmak üzere birçok ülkeden büyük beğeni toplamayı başardı.

Limitless

limitless dizi replikleri

Herkesin beğenerek izlediği Limitless filminin devamı niteliğinde olan bu dizide film sonrası olaylar konu edinilmektedir. Ana karakter olan Brian, aldığı haplar sayesinde beynini full kapasite kullanarak farklı olayları çözümlemekte. Diğer yandan ise kendisini farklı cinayetler için şüpheli konumuna düşürmektedir. FBI ve Brian arasında geçen nefes kesici mücadeleyi sizler de beğenerek izleyeceksiniz.

12 Monkeys

12 monkeys replikleri

Özellikle günümüze benzerliği ile adından oldukça fazla söz ettirilen 12 Monkeys dizisinde 2035 yılında ortaya çıkan virüs salgını sonrası ele alınmakta. Dizide, salgından sağ çıkmayı başaranlar arasında yer alan bilim insanları geçmişe dönerek virüsün kaynağını bulmaya çalışmaktadır. Hastalık, dram, aksiyon ve zamanda yolculuk gibi nefes kesici ögeler içeren bu dizi ütopik konuları sevenler için oldukça zevkle izlenilen yapımlar arasında bulunmakta.

Into the Night

into the night replikleri

Güneşin tüm dünyadaki yaşamı yok etmesiyle birlikte en batıya kaçmaya çalışan bir adamın ve ona eşlik eden yolcuların hikayesinin anlatıldığı Into the Night dizisi son dönemlerdeki en başarılı yapımlardan sayılıyor. Pauline Etienne, Stefano Cassetti ve Laurent Capelluto gibi başarılı oyuncu kadrosuna ek olarak Türk oyuncu Mehmet Kurtuluş’un da yer aldığı diziye mutlaka bir şans vermelisiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  Willow Replikleri

Altered Carbon

altered carbon replikleri

Aynı ismi taşıyan kitabın uyarlaması olan Altered Carbon dizisi, ölümsüzlük konusunu işleyen başarılı bir bilim kurgu yapımıdır. Bilinç naklinin gerçekleştirildiği ve farklı bedenlere aktarılarak insanların ölümsüz kılındığı dizide Takeshi Kovacs ile ilgili gizemli bir cinayet çözülmeye çalışılmaktadır. Ölümün bir son olmaktan çıkarak insan bedeninin bir araç olarak görüldüğü bu diziyi izlerken hayata çok daha farklı bir yönden bakacaksınız.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir