Breaking Bad Benzeri Diziler

Dizi Sözleri, Dizi Replikleri, Film Sözleri, Film Replikleri

En çok ses getiren yapımlar arasında bulunan Breaking Bad dizisi, izleyen birçok kişi tarafından dünyadaki en iyi dizi olarak tanımlanmakta. Kanser hastası bir kimyagerin uyuşturucu ticaretine başlamasını konu edinen dizinin başarılı kurgusu, olay örgüsü ve oyuncu performansı izleyen herkesi kendine hayran bırakmayı başarırken beklentiyi de oldukça yukarı çıkardı.

Bizler de Breaking Bad hayranları için benzeri dizilerin listesini yaparak bu unutulmaz yapımın ardından yaşanan boşluğu doldurmak istedik. İşte listemiz;

Better Call Saul

better call saul 5 sezon

İlk sezonu 2015 yılında yayınlanan Better Call Saul dizisi aslında Breaking Bad hayranları için oluşturulmuş bir yapımdır. Breaking Bad dizisinde yer alan karakterlerin birbirleri ile tanışmadıkları dönemlerdeki yaşantılarını aktaran bu drama dizisi, sizleri özlediğiniz hikaye ile bir kez buluşturacak.

Prison Break

Prison Break

Tıpkı Breaking Bad gibi ismini bir dönemin efsanevi dizileri arasına yazdırmayı başaran Prison Break, Michael Scofield isimli karakterin abisi için tasarladığı kaçış planını konu edinmekte. İşlemediği bir suç sebebiyle idam cezasına çarptırılan abisini kurtarmak için aynı hapishaneye giren Micheal, soluksuz izleyeceğiniz 5 sezon ile birlikte sizleri de bu maceraya ortak edecek. 

Dexter

Dexter Replikleri

Scott Buck yönetmenliğinde Altın Küre dahil birçok ödül kazanan Dexter dizisi, polis departmanı çalışanı olan Dexter Morgan’ın aynı zamanda seri katil olan karanlık tarafını da gözler önüne sermekte. Doğru ve yanlışın bir kez daha sorgulandığı bu diziyi izlerken bir seri katille empati kurduğunuza şahit olacaksınız. 

Narcos

narcos replikleri

Herkesin ismini duyduğu Pablo Escobar’ın hayatını konu edinen Narcos dizisi gelmiş geçmiş en iyi mafya dizileri arasında yer almaktadır. Ünlü uyuşturucu kaçakçısı Escobar’ın hayatındaki çalkantılı dönemleri, başarılarını ve yenilgilerini başarılı bir şekilde ekrana aktaran bu diziyi nefesinizi tutarak izleyeceğinize eminiz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  Russian Doll Replikleri

Homeland

homeland dizisi

Birçok ülkede tartışma konusu yaratan Homeland dizisi aslında politik bir gerilim dizisi olarak tanımlanabilir. Kaybolmasının ardından ortaya çıkan Nicholas Brody isimli CIA ajanının El-Kaide ile işbirliği içinde olmasından şüphelenildiği için farklı olaylar gelişir. Konusu ile Savaş Mahkûmları dizisine benzeyen Homeland’ı izlerken aksiyon dolu gizemli olaylara hazır olmalısınız.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir