Hayatta Kalma Filmleri

Dizi Sözleri, Dizi Replikleri, Film Sözleri, Film Replikleri

Zorlu koşullar karşısında her insan hayatta kalma içgüdüsüne sahiptir aslında. Filmlerde ise bu içgüdü çok daha ilgi çeken konularla birlikte aktarılır. Vahşi doğa koşulları, tehlikeli hayvanlar, ormanlar, dağlar ve çoğu zaman düşmanlara karşı verilen bu zorlu savaşlar insanın doğasında olan mücadele ruhunu tatmin etmenin en keyifli yoludur.

Siz de bu filmlerdeki karakterlerle kendini özdeşleştiren ve başarılı hayatta kalma filmlerini sevenlerdenseniz aşağıda bahsettiğimiz yapımları beğenerek izleyeceksiniz;

127 Saat (127 Hours – 2010)

127 saat filmi

Aron Ralston isimli genç dağcının habersizce çıktığı yolculukta bir kaya arasına sıkışmasını konu edinen 127 Hours filmi hayatta kalma mücadelesinin zamanla yarışını gözler önüne sermekte. Bulunacağına dair inancı her geçen saat tükenmekte olan bu genç, 5 gün boyunca hayatta kalmak ve bulunduğu yerden kurtulmak için birçok yönteme başvururken nefesinizin kesilmesine yol açacak.

Pi’nin Yaşamı (Life of Pi – 2012)

pinin yaşamı filmi

Türkçe’ye Pi’nin Yaşamı olarak çevrilen bu başarılı yapımda, Pi Patel adlı genç bir adam deniz kazası sonrası bir sandalda hayata tutunmaya çalışır. Yanında bulunan Bengal cinsi kaplanla birlikte doğanın türlü zorluklarına göğüs geren Pi, mücadelesiyle birlikte izleyenleri kendine hayran bırakan nitelikte.

Marslı (The Martian – 2015)

maslı filmi

Hayatta kalma filmlerinin 2 ana teması doğa ve savaş konularının dışına çıkarak alanında farklı bir yere sahip olan The Martian filmi, Mark Watney adlı astronotun bireysel mücadelesini konu edinmekte. Sahip olduğu tüm tecrübeyi zekasıyla birleştiren ve Mars gezegeninde hayatta kalmaya çalışan bu astronot için NASA ve tüm bilim dünyası da tehlikeli kararlar almak zorunda kalacaktır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  Uzun Süre Etkisinden Çıkamayacağınız 10 Çarpıcı Film

Diriliş (The Revenant – 2015)

diriliş filmi

2015 yılında çekilen ve Diriliş ismiyle ülkemizde bilinen bu film, oğlunun ölümünden sonra intikam ateşiyle yaşamına devam eden Hugh Glass’ın hikayesini aktarmakta. Oldukça çarpıcı sahnelere sahip olan filmde Leonardo DiCaprio öylesine başarılı bir performans sergilemiştir ki Oscar ödülüne layık görülmüştür.

Ben Efsaneyim (I Am Legend – 2007)

ben efsaneyim filmi

Yukarıdaki film örneklerinde yer alan tüm kategorilere ek olarak hayatta kalma filmlerinin olmazsa olmazı elbette salgın hastalıklardır. Will Smith’in Robert Neville karakterini canlandırdığı bu filmde, insanlardan mutant yaratan bir virüsü ve ana karakterin bu virüse karşı sürdürdüğü mücadelesini izleyeceksiniz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir