Game of Thrones Benzeri Diziler

Dizi Sözleri, Dizi Replikleri, Film Sözleri, Film Replikleri

Uzun süredir devam eden ve tüm dünyada çok ciddi bir hayran kitlesine sahip olan Game of Thrones dizisinin bitmesinin ardından dizinin hayranlarının çok büyük bir boşluğa düştüğünü söyleyebiliriz. Bu noktada, dizinin eksikliğini hissettirmeyecek benzer konularda ve heyecanda başka dizileri öğrenmeye ne dersiniz?

Hangi Diziler Game of Thrones Dizisinin Yerini Tutabilir?

The Last Kingdom; Game of Thrones ile benzer konuya sahip olan bir dizidir. Bu dizide de yine bir taht kavgası ve bitmek bilmeyen çekişmeler söz konusu olmaktadır.

the last kingdom 4 sezon

Deadwood; 1870’li yıllarda geçen bir dizidir. Küçük bir madenci kampının yıllar içerisinde nasıl büyük bir kent haline geldiği ifade edilmektedir. Ayrıca, kapitalizmin vahşi tarafını göstermesi bakımından başarılı bir dizidir.

Spartacus; Game of Thrones evrenini yansıtmasından ziyade farklı konusuyla beğeni toplamaktadır. Görsel efektlerin oldukça başarılı olduğu bu dizide, çizgi roman estetiğinin de başarılı bir şekilde yansıtıldığını söylemek gerekir.

spartacus quotes

Rome; MÖ 49 yıllarındaki Roma dönemini başarılı bir şekilde anlatmaktadır. Sezar yönetimi ile ilk sezonuna merhaba diyen dizinin ikinci sezonunda Sezar’ın varisleri arasında çekişmeler yaşanmaktadır. Oldukça başarılı bir dönem dizisidir. Kıyafetler, makyaj ve mekan bakımından gerçekten çok başarılı işlerin çıkartıldığını söylemek gerekir.

Vikings dizisinin de Game of Thrones kadar başarılı bir dizi olduğunu söyleyebiliriz.

Vikings Replikleri

Son olarak, The Tudors; VIII.Henry’nin ihtiraslarını, hırsını ve kararlılığını en iyi şekilde yansıtan bir dizi olmaktadır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  Game of Thrones Replikleri

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir