Netflix’de Yayınlanan Türk Filmleri

Dizi Sözleri, Dizi Replikleri, Film Sözleri, Film Replikleri

Türk sineması her daim başarılı olsa da tüm dünyada popüler olan Netflix gibi bir platform sayesinde her geçen gün daha da ses getirmekte. Gerek geçmişte yayınlanarak beğeniyle izlenen gerekse yeni vizyona giren birçok Türk filmini artık Netflix’de kolayca izlemek mümkün. Eğer siz de bu platformda hangi Türk filmlerinin yer aldığını merak ediyorsanız bu yapımları konuları ile birlikte birazdan okuyacağınız listemizde bulabilirsiniz;

G.O.R.A. (2004)

gora replik

2004 yapımı olan G.O.R.A şüphesiz ki Türk sinema tarihinin en klasik filmleri arasında. Oldukça gözü açık bir esnaf olarak hayatına devam eden Arif isimli karakterin uzaylılar tarafından kaçırılmasını anlatan film başarılı bir absürt komedi olarak tanımlanabilir. Birçok insanın defalarca izlediği bu komik filmi artık Netflix’de izleyebilirsiniz. Filmi izledikten sonra sitemizden GORA testini yapmayı unutmayın.

7. Koğuştaki Mucize (2019)

Netflix'de Yayınlanan Türk Filmleri

Geçtiğimiz yıl gösterime giren bu harika dram filmi tüm dünyada ses getirdi. Türkiye’nin 80 darbesi döneminde geçen, zeka yaşı geride olan Memo isimli karakterin küçük bir kızın cinayetiyle suçlandığı bu film izleyen herkesi ağlatmayı başardı. Amerika ve Avrupa ülkelerinde kısa sürede en çok izlenen filmler arasına giren bu yapıma siz de Netflix üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.

Mucize (2015)

Netflix'de Yayınlanan Türk Filmleri

Mahsun Kırmızıgül’ün en başarılı yapımları arasında yer alan Mucize filminde 1960’lı yılların Türkiye’si ve halkın yoksulluğu anlatılmakta. Darbe yıllarının etkisini Ege’den Anadolu’ya göç eden bir öğretmen üzerinden gösteren bu harika hikayede ülkenin birçok sorununu tekrar sorgulayacaksınız.

Sadece Sen (2014)

sadece sen film

Belçim Bilgin ve İbrahim Çelikkol’un başrollerini üstlendiği Sadece Sen filmi hüzünlü bir aşk hikayesini ekranlara taşımaktadır. Görme engelli olan Hazal’ın hayatını dövüşerek kazanan Ali’yle karşılaşmasına ve onların samimi öykülerine tanıklık edeceğiniz bu aşk filmi Türk yapımlarının dram konusunda ne kadar başarılı olduğunu size bir kere daha hatırlatacak.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  Recep İvedik 3 Replikleri

Biz Böyleyiz (2020)

Netflix'de Yayınlanan Türk Filmleri

Sinemalarda gösterime girdikten kısa sürede sonra Netflix listesine de eklenen bu filmde çocukluk arkadaşı bir grup gencin öyküsü anlatılmakta. Yıllarca her yaz aynı evde toplanan ve büyüdükçe aralarına mesafe giren bu grup, onları büyüten Nezihe’nin hastalığı sayesinde tekrar bir araya gelmekte. Arkadaşlığın ve aşkın tezat hallerini ortaya koyan bu yapım en samimi Türk filmleri arasında yer almakta.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir