En Duygusal Filmler

Dizi Sözleri, Dizi Replikleri, Film Sözleri, Film Replikleri

Sahip oldukları hikayeler ile birlikte yaşamdan birer parça sunan duygusal yapımlar yüreklerimizi burkarken bir yandan da ruhlarımızı okşamakta. Eğer siz de film izlerken duygulanmaktan hatta ağlamaktan hoşlananlardansanız sevgi, acı, hüzün ve umudu içerisinde barındıran en duygusal filmler listemizi mutlaka dikkate almalısınız.

Hüznün her konusunu işleyen bu yapımlara gelin birlikte göz atalım;

Yeşil Yol

En Duygusal Filmler

Dram filmleri arasında klasikleşmiş olan Yeşil Yol filminin aslında bir Stephen King romanı uyarlaması olduğunu biliyor muydunuz? Mental olarak hasta olan bir adamın tecavüzle yargılandığı bu 1999 yapımı filmde yalnızca izlerken değil bittikten sonra da çok ağlayacaksınız.

Leon

En Duygusal Filmler

Türkçe’ye Sevginin Gücü olarak çevrilen bu eser bir başyapıt niteliği taşımakta. Üzerinden yıllar geçmesine rağmen Jean Reno ve Natalie Portman’ın oyunculukları ile akıllara kazındığı filmde 12 yaşındaki küçük bir kız ve soğukkanlı bir seri katilin ilişkileri anlatılmakta.

Babasının bulaştığı uyuşturucu kaçakçılarından kaçarken tesadüfen Leon ile tanışan Mathilda’nın öyküsünde arkadaşlık, babalık ve aşk kavramları tamamen iç içe geçmiş durumda.

Babam ve Oğlum

En Duygusal Filmler

Duygusal film denildiğinde Türk yapımı filmlerinin başarısı tüm dünya tarafından da kabul görmekte. Bu kategoride birçok başarılı film olsa da Çağan Irmak eseri olan Babam ve Oğlum her kesimi ağlatmayı başararak en iyiler arasına adını yazdırmıştır.

Aile içindeki sorunları samimi bir şekilde aktaran film Erdal Tosun, Özge Özberk, Halit Ergenç, Yetkin Dikiciler ve Hümeyra gibi Türkiye’nin en başarılı oyuncularıyla birlikte zamanın ötesine geçmeyi başarmıştır.

Hachiko

En Duygusal Filmler

Aşk ve aile gibi hayatın bir parçası olan hüzünlü konulardan ayrı olarak hayvan sevgisini temeline alan Hachiko filmi, bir köpek ile sahibinin arasındaki ölümsüz bağı konu edinmekte. Basit bir konu gibi görünse de hikayesiyle birlikte sizi gözyaşlarına boğacak olan bu sevimli filme mutlaka bir şans vermelisiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  Thor: The Dark World Replikleri

Seven Pounds

En Duygusal Filmler

Will Smith’in olağanüstü bir performans sergilediği filmde kendi hatası yüzünden eşini kaybeden bir adamın çektiği vicdan azabı anlatılmaktadır. Sonu ile sizi şaşırtacak olan yapım, hüzünlü olduğu kadar sürükleyiciliği ile birlikte de sizi kendine hayran bırakmayı başaracak türden.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir