The 100 Benzeri Diziler

Dizi Sözleri, Dizi Replikleri, Film Sözleri, Film Replikleri

The 100; son yıllardaki en başarılı hayatta kalma dizilerinden birisidir. Netflix dünyasının en iyi dizileri arasında bulunan The 100 dışında da benzer dizileri izleyerek aynı tadı ve heyecanı yakalayabilirsiniz. Gelin hep birlikte The 100 benzeri diziler nelerdir konusuna bir göz atalım!

Hangi Diziler The 100’ün Yerini Tutabilir?

The Walking Dead; hayatta kalma mücadelesi konulu dizilerden hoşlananlar için en iyi seçeneklerin başında gelmektedir. Zombi salgını sonrasında hayatta kalmaya çalışan bir grup insanın hikayesinin anlatıldığı The Walking Dead; 2010 yılından bu yana devam etmektedir. Dizinin en başlarında zombiler tek düşman iken ilerleyen yıllarda hayatta kalan insanlar arasında hakimiyet kurma çabaları başlamıştır.

the walking dead quotes

The Leftovers; daha çok yetişkinlere hitap eden bir dizidir. Dünya nüfusunun yüzde ikisinin bir anda ortadan kalkmasının anlatıldığı diziye bir şans vermelisiniz!

Terra Nova; konusu bakımından The 100’e çok benzemektedir. Dünyanın gelecekte aşırı nüfus ve hava kirliliğinden dolayı çok kötü bir duruma düşeceği anlatılmaktadır.

terra nova replikleri

Manifest; bilim kurgu sevenler için ideal dizilerden birisidir. Ciddi derecede değişen topluma uyum sağlamaya çalışan insanların hikayesi anlatılmaktadır.

manifest

The Last Ship; The 100 ile neredeyse aynı konuya sahiptir. Yalnızca oyuncu kadrosunun yetişkin olduğunu ifade etmek gerekir. İnsanlığın yüzde 80’ini ortadan kaldıran bir virüsü bulmak adına çalışan ABD donanma gemisindeki olayları anlatmaktadır.

Son olarak, The Walking Dead’in spin-off’u olan Fear The Walking Dead dizisini önerebiliriz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  Fear The Walking Dead 6. Sezon Ne Zaman Başlayacak?

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir