Kemal Kılıçdaroğlu Sözleri

Dizi Sözleri, Dizi Replikleri, Film Sözleri, Film Replikleri

Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin önde gelen siyasetçilerinden biridir ve ülkenin en büyük siyasi partilerinden biri olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin liderliğini yapmaktadır. Kendisi 1948 yılında Tunceli’de doğmuş ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nde iktisat eğitimi almıştır. Kılıçdaroğlu, öğrencilik yıllarından itibaren sol görüşlü öğrenci hareketlerinde aktif rol almış ve siyasi kariyerine Kamu İktisadi Teşebbüsleri’nde yöneticilik yaparak başlamıştır. Kılıçdaroğlu, 2002 yılında CHP İstanbul milletvekili olarak seçilmiş ve siyasi kariyerine hızlı bir şekilde devam etmiştir. 2010 yılında CHP lideri Deniz Baykal’ın istifasının ardından parti liderliği için yapılan seçimlerde Kılıçdaroğlu, CHP’nin lideri olarak seçilmiştir. Kılıçdaroğlu, partinin yeni lideri olarak göreve başladıktan sonra, partiyi yeniden yapılandırmaya ve CHP’nin ideolojisini merkez sol bir çizgiye oturtmaya çalışmıştır.

Kemal Kılıçdaroğlu Sözleri

Kemal Kılıçdaroğlu Replikleri, Kemal Kılıçdaroğlu Sözleri

 1. “Bir ülkenin demokrasisi güçlüyse, o ülkenin insan haklarına saygısı da artar. Demokrasi, insan haklarının teminatıdır.”
 2. “Adaletin olmadığı yerde hiçbir şeyin önemi yoktur. Adaletin olmadığı yerde hiçbir şey doğru değildir.”
 3. “Siyasi iktidarın temel görevi, vatandaşların güvenliğini sağlamaktır. İnsanlar sokakta korku içinde dolaşmamalıdır.”
 4. “Bir ülkenin güçlü olması, sadece ekonomik ve askeri gücüne bağlı değildir. Bir ülkenin güçlü olması, toplumun birlik ve beraberliğine, adaletine ve demokrasisine bağlıdır.”
 5. “Ekonomik kalkınma, sadece zenginleri daha da zengin yapmaz. Ekonomik kalkınma, herkesin refahını arttırmalıdır.”
 6. “Eğitim, bir ülkenin geleceğidir. Eğitimli bir toplum, ileriye giden bir toplumdur.”
 7. “Bir ülkede kadınlar güçlüyse, o ülke güçlüdür. Kadınların toplumda eşit haklara sahip olması, bir ülkenin ilerlemesi için çok önemlidir.”
 8. “Demokrasi, bir iktidarın sonsuza kadar sürmesine engel olur. Demokrasi, halkın iktidara söz söyleme gücüdür.”
 9. “Dürüstlük, siyasetin temelidir. Siyasetçiler, halka karşı dürüst olmalı ve verdiği sözleri tutmalıdır.”
 10. “Milletimizin birlik ve beraberliği, ülkemizin en önemli değerlerindendir. Bizi birbirimizden ayırmak isteyenlere karşı hep birlikte mücadele etmeliyiz.”
 11. “Türkiye, tarihi boyunca birçok badire atlattı. Ancak her seferinde milletimiz, birlik ve beraberlik içinde bu badireleri aştı. Bugün de aynı birlik ve beraberlik içinde, zorlukların üstesinden gelebiliriz.”
 12. “Siyasi iktidarların temel görevi, vatandaşların yaşam kalitesini arttırmaktır. İktidarlar, halkın hizmetkarıdır.”
 13. “Bir ülkenin siyasi istikrarı, o ülkenin ekonomik istikrarı için de önemlidir. Siyasi çekişmeler, ekonomik istikrarı bozar.”
Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  Recep Tayyip Erdoğan Sözleri

Kemal Kılıçdaroğlu Miting Replikleri, Kemal Kılıçdaroğlu Miting Sözleri

“Gül, rektör atamaları ile türban olayının rövanşı alınmak istemiştir. Rektör seçimlerinin startı çok önceden verildi. En önemli hedefler türbanın serbest bırakılmasına direnç gösteren rektörlerdi.”

“Toplumsal barışın bir parçası olacaksa biz genel affa ‘evet’ deriz.”

“Kamera önünde “one minute”, içerde “yes please””

“Sayın Başbakan, siz türbanı da engellediniz. Söz veriyorum türbanı da biz özgür kılacağız. Görecek Sayın Başbakan. O yapmadı, biz yapacağız. Öyle, sayın başbakan gibi, söz verip sözünün arkasından duran bir insan değiliz biz.”

“AK Parti Erzurumspor’u küme düşürdü, siz de AKP’yi küme düşürün.”

“Hayır deyin, toplumsal mutabakatla, kardeşçe, doğudan batıya, kuzeyden guneye herkese genel affın yolu açılsın.

“Son gelişmeler şunu net göstermiştir ki,mütedeyyin gençlerin yeri de Millet ittifakıdır.Üzülerek görüyorum ki Cumhur ittifakı kadına şiddeti savunan bir birlikteliğe dönüşmüştür.”

“Eğer 35 tane el bombasıyla bu ülkede darbe yapılacaksa mesele bitmiştir.”

“Kürtçe kursları açıldı, kimse gitmiyor diye kapandı. Bu ülkenin dili Türkçedir.”

“Burada bulunmamın temel nedeni çocukların haklarını savunmak. Yeterli beslenme bütün çocuklar için bir haktır. Bu hakkı sağlayacak olan da sosyal devlettir. Hiçbir çocuğun yatağa aç girmemesi lazım.”

“Halkıma bir taahhütte bulunmak istiyorum: Çeteleri temizleme, devlet hazinesinden sülükleri temizleme operasyonum başlamadan önce Ankara’ya dev bir dijital pano kurduracağım.”

“Parlamenter sistemin gereği olarak Cumhurbaşkanını parlamento seçmeli.”

“Bugünkü koşullarda bizim bir genel affın olabileceği gibi bir düşüncemiz söz konusu değil.”

“Ben İstanbul’a ilk geldiğim günlerde Ümraniye’ye gittim. Daha önce de söylemiştim, İstanbul’a yolumu bulmaya gelmedim, yolunu bulanlardan hesap sormaya geldim. Bunlardan birisi de Sayın Kadir Topbaş’tır.”

“Bizim iktidarımızda göreceksiniz, başörtüsü sorunu da kendiliğinden çözülecek.”

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  30 Ağustos Sözleri

“Türkiye’de CHP dışındaki sol öldü. sol yok, sağımız güçlü bu yüzden sağa doğru gidiyoruz. Çünkü oy alacağız, kimden alacağız?”

“Sayıştay’a ve onurlu denetçilerine seslenmek istiyorum. Meclisin bütçesini denetleyen Sayıştay’dır çünkü. İktidara geldiğimizde o raporlarınızda 418 milyar doları görmezsem, görevinizi yerine getirmemişsiniz demektir!”

“Devletin hazinesinden çalınan paranın toplamının 418 milyar dolar olduğunu saptayınca karalama kampanyaları ve suikast tehditleri gelmeye başladı. Ben korktum mu! Vız gelir, tırıs gider, Bay Kemal asla ve asla geri adım atmaz!”

“Biz modern bir ülkeyiz, yasalarımız ve etnik prensiplerimiz de batılıdır. Hükümet bu mirası yok etmek üzere.”

“Hiçbir zaman çıkıp ben veya herhangi bir yöneticim ‘teröristler affedilsin’ demedik.”

“Öteden beri askerlerin terfi ve emekliliklerinde teamüller var. Kurumları kurum yapan da bu teamüllerdir. Bu teamüllere siyasetin burnunu sokmaması lazım.”

“Onların Türkiye’deki mal varlıkları, yurt dışına kaçırdıkları, ailelerine transfer ettirdikleri her kuruşun peşine düşeceğim.”

“Milletimin önünde açıkça ifade ediyorum, raporda görmezsem yakarım sizleri! 3,5 ay sonra iktidara geldiğimizde kendi raporlarımızı sizin raporlarınızla karşılaştıracağım. Kim görevini yapmış kim yapmamış göreceğiz.”

“Eğer biz güven içinde yaşıyorsak, şehitlerimiz bunun anahtarıdır. Biz bunu biliyoruz ona saygı da gösteriyoruz ama açılım politikalarıyla Türkiye’yi ayrışma sürecine sokan o politikaları da lanetliyoruz.”

“Kızlar üniversiteye türbanla girecek diye bir şey demedim.”

“Adı çetemetre olacak! Halktan çalınan ve geri alınan her doları görecekler bu panoda. 418 milyar doları burada görünceye kadar asla durmayacağım!”

“Hayır oyunun rengi kahverengi, kahvenin rengi de kahverengi, bir kahvenin kırk yıl hatırı var, bizi unutmayın, oyunuzu hayır diye kullanın.”

Kemal Kılıçdaroğlu Sözleri

“Seçimin ertesi günü onların telefonu acı acı çalacak. Açtıkları telefonun ucunda bir ses duyacaklar: ‘Ben Kemal, geliyorum!'”

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  Eşe Güzel Sözler

“Anayasa değişikliği paketi kayısı üreticilerinin sorununu çözüyor mu? Çözmüyor.”

“Bana Memur Kemal Efendi diyebilirsiniz, İşçi Kemal diyebilirsiniz, halkçı Kemal diyebilirsiniz ama Kalpazan Kemal diyemezsiniz.”

“Kaya gibiyiz, sır gibiyiz, yiğit gibiyiz, asla geri adım atmayacağız! Her şeyleriyle gelsinler, bir milim geri adım atmayacağız.”

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir