İzlenilmesi Gereken 18 Efsane Film

Dizi Sözleri, Dizi Replikleri, Film Sözleri, Film Replikleri

Bu listede es geçmiş olabileceğiniz 18 muhteşem filmi derledik. Eğer aralarında izlemediğiniz filmler varsa şiddetle izlemenizi tavsiye ediyoruz. İşte 18 efsane film, efsane filmler, izlenmesi gereken filmler, izlenmesi gereken efsane filmler.

18 – Mientras duermes (2011)

İzlenilmesi Gereken 18 Efsane Film

Mutsuzluğun insan hayatına nasıl da kolayca sokulduğunu ve bir daha gitmemek üzere yerleştiğini hayretle göreceğiniz bir İspanyol filmi.

17 – Public Enemies (2009)

İzlenilmesi Gereken 18 Efsane Film

Amerika’nın Büyük Bunalım yıllarında geçen filmde, FBI ajanı Melvin Purvis’in o dönemin en ünlü suçluları John Dillinger, Baby Face Nelson ve Pretty Boy Floyd’u cezaevine tıkma çabası anlatılıyor.

16 – Lock, Stock and Two Smoking Barrels (1998)

İzlenilmesi Gereken 18 Efsane Film

Sevimli sokak serserisi Eddy hayatının kumarına üç arkadaşı ile zar zor kazandıkları 100 000 pound’u yatıracaktır. Masadaki en kurt oyuncu oydu. Ama ne yazık ki tüm oyun önceden ayarlanmış bir düzenden ibarettir.

15 – Lawless (2012)

İzlenilmesi Gereken 18 Efsane Film

Büyük Buhran döneminde küstah ve korkusuz üç genç kardeş ele geçmesi zor Amerikan Rüyasını gerçekleştirmek için suç işlemeye başlarlar. Neye mal olursa olsun güzel takım elbiseler, silahlar ve hızlı arabalar onların olacaktır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  Avengers: Endgame Replikleri

14 – Die Welle (2008)

İzlenilmesi Gereken 18 Efsane Film

Rainer Wegner, öğrencilerinin ilgisizliği üzerine, dikkatlerini çekmek için bir deney yapmaya karar verir: Öğrencilerinden kendisini liderleri olarak kabul etmelerini ve kendisine Mr. Wegner diye hitap etmelerini ister. “Disiplin aracılığıyla güç” sloganını seçer, bir logo yaratır ve gizli bir işaretle iletişim kuran bu gruba “The Wave” adını verir. Grup giderek kontrolden çıkar ve kısa sürede farklı boyutlara ulaşır.

13 – Side effects (2013)

İzlenilmesi Gereken 18 Efsane Film

Emily Hawkins, kocası hapse girdikten sonra depresyon ve anksiyete belirtileriyle boğuşmakta olan sorunlu bir kadındır. Kocasının hapisten çıkmasına az kalmıştır ve bu esnada psikiyatrları var gücüyle genç kadını iyileştirmeye çalışır. Ancak olaylar beklenmedik bir şekilde çığırından çıkacaktır.

12 – La migliore offerta (2013)

İzlenilmesi Gereken 18 Efsane Film

Virgil, İtalya’nın en tanınmış müzayede şirketlerinden birinin sahibidir. Antika alanının en iyilerinden olmasının yanı sıra çok değerli bir kişisel koleksiyona sahiptir. Ancak günün birinde Claire adında genç ve çok zengin, ancak oldukça tuhaf davranışları olan bir kadının, evindeki antikaları Virgil aracılığıyla satmak istemesi sonucu hayatı değişir.

11 – The man from Earth (2007)

İzlenilmesi Gereken 18 Efsane Film

Üniversitede başarılı bir tarih profesörü olan John ortada hiçbir neden yokken, aniden 10 yılını ayırdığı akademiden istifa etmiştir. Şehirden gitmeye hazırlanırken veda etmek için evine gelen meslektaşları ondan neden istifa edip gitmesi gerektiği konusunda bir açıklama yapmasını isterler. Arkadaşları John’un bu sessizliğine anlam verememektedirler. Önceleri suskun kalan John da neden gitmesi gerektiğini biraz geçmişe dönerek anlatmaya başlar.

10 – London (2005)

İzlenilmesi Gereken 18 Efsane Film

Syd eski kız arkadaşı London’ın ondan habersiz New York’dan ayrılacağını öğrendiğinde davetsiz bir şekilde onun veda partisine katılır. Orada bulunarak onunla yüzleşmek yerine partinin yapıldığı evde pek de iyi tanımadığı bir İngiliz Bateman ile kendisini banyoya kapayarak uyuşturucu kullanmayı tercih eder.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  Cars Replikleri

9 – Wicker Park (2014)

İzlenilmesi Gereken 18 Efsane Film

Chicago’nun Wicker Park bölgesinde yaşayan Matthew bir gün çalıştığı işyerinin penceresinden karşı kaldırımda en yakın arkadaşı Luke’a ait ayakkabı dükkanının vitrinine bakan bir kız görür. Artık Matthew onunla tanışmak için her yolu deneyecektir. Ancak bu ilişkinin bütün yaşamını etkileyeceğinden haberi yoktur. Matthew ve Lisa birbirlerine aşık olurlar ve kader ağlarını örmeye başlar.

8 – Dogville (2003)

İzlenilmesi Gereken 18 Efsane Film

30’ların Amerika’sında Rock dağlarında bir kasabadayız. Peşindeki gangsterlerden kaçan güzeller güzeli Grace, bir kasabaya sığınmak zorunda kalır. Kadına acıyan kasaba halkı, başlangıçta iyi niyetlerle kadına sahip çıkar ve arasına alır. Fakat kadının konumunun kendileri açısından da bir tehlike arz etmesiyle, aralarındaki ilişki farklı boyutlar kazanmaya başlayacaktır.

7 – Celda 211 (2009)

İzlenilmesi Gereken 18 Efsane Film

Juan gardiyan olmak üzeredir. İşe bir gün erken gelir. İki meslektaşı ona hapishaneyi gezdirirken, birdenbire tavandan düşen bir parçanın çarpmasıyla bayılır. Gardiyanlar onu ayıltmak için 211 numaralı boş hücreye götürür. Juan bilinci kapalı halde hücrede yatarken hapishanede bir ayaklanma patlak verir.

6 – Papillon (1973)

İzlenilmesi Gereken 18 Efsane Film

Henri Channiere’nin romanından uarlanmıştır. Bu film ihtilalden sonra hapis cezasına çarptırılan bir grup Fransız mahkumun yaşadıklarını anlatan etkileyici ve dram yüklü bir macera. Fransız Guyana’sındaki kaçışı olmayan bir adada ki hapishaneye gönderilir. Kelebek lakaplı Henri “Papillion” Charrier sürekli olarak kaçmaya çalışmaktadır. Bu çabaları başarısız olur fakat o da bundan asla vazgeçmeyecektir.

5 – Enter the void (2009)

İzlenilmesi Gereken 18 Efsane Film

Tokyo’da küçük çaplı işler çeviren uyuşturucu satıcısı Oscar. Bir gece bir polis baskınında yakalanır ve vurulur. Öldükten sonra, ruhu dünyadan ayrılmaya direnir ve kız kardeşi Linda’nın peşine düşer.

4 – Enemy at the Gates (2001)

İzlenilmesi Gereken 18 Efsane Film

Rus ve Nazi askerlerinin dayanması güç mücadelesi devam etmektedir. Tüm dünya korku dolu gözlerle Stalingrad savaşının sonucunu beklemektedir. Bu sırada ünü her yana yayılmış Rus keskin nişancısı Vassili Zaitsev düşmanını tek tek sessizce avlamaktadır. Fakat Vassili bu ünü yüzünden kendini Nazi’lerin en iyi keskin nişancısı olan Binbaşı Konig ile yaptığı bir düellonun içinde bulacaktır. Dünyanın en önemli savaşlarından biri bu iki askerin kişisel mücadelelerine de sahne olacaktır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  Gerçeklik Algısını Değiştiren 18 Efsane Film

3 – La cara oculta (2011)

İzlenilmesi Gereken 18 Efsane Film

La cara oculta; aşk, kıskançlık ve ihanetin sınırlarını keşfe çıkan bir psikolojik gerilim. İspanyol çift Adrian ve Belen, içinde panik odası bulunan, II. Dünya Savaşı sırasında inşa edilmiş Kolombiya’daki bir eve taşınır. Belen kocasının peşinden Kolombiya’ya kadar kadar gelmiş olsada henüz öğrenmesi gereken bir çok şey vardır.

2 – Ben X (2007)

İzlenilmesi Gereken 18 Efsane Film

Ben, kimseye benzemeyen birisidir. Kendine özgü hayatı olan Ben, dış dünyadan bağımsız bir şekilde yaşamını sürdürmektedir. Gününün büyük bir kısmını internet üzerinden “Archlord” isimli oyunu oynayarak geçirmektedir. Oyunda, çok güçlü, saygı duyulan bir karakteri vardır. Ben’in en büyük hayali, gerçek hayatta da oyundaki gibi bir karaktere sahip olmaktır. Fakat “Otizm” adı verilen hastalığı yüzünden bu hiç de kolay değildir.

1 – Kokuhaku (2010)

İzlenilmesi Gereken 18 Efsane Film

Kızı öldükten sonra yas tutan öğretmen bir anne, kızının ölümünden kimlerin sorumlu olduğunu araştırmaya başlar. Ancak bu yolda yapacakları ve etkisi uzun bir süre akıllardan silinmeyecek bir şekilde olacaktır.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir