İşkence Filmleri

Dizi Sözleri, Dizi Replikleri, Film Sözleri, Film Replikleri

Şiddet, cinsellik hatta işkence unsurları özellikle aksiyon filmlerindeki gerilimi arttırarak insan beyninde farklı bir tatmin duygusuna yol açmakta. Bu nedene film izlerken çoğu zaman gerçek hayatta karşılaşmak istemediğimiz şeyleri ekranda görmek isteriz.

Eğer siz de hem psikolojik hem de fiziksel şiddetin sınırları aştığı filmleri izlemekten hoşlanıyorsanız en iyi işkence filmleri listesini aşağıda bulabilirsiniz;

Barda

işkence filmleri

İşkence filmleri listemize bir tane de başarılı bir Türk yapımı eklemek istedik. 2007 senesinde bir barda güzelce eğlenen bir grup genç, aynı barı basan uyuşturucu etkisindeki kişiler tarafından esir alınır. Silahlı ve vahşi olan bu insanlar tarafından dayak ve tecavüz gibi çeşitli işkencelere maruz kalan gençlerin korku ve gerilim dolu hikayelerine ortak olmak için filmi mutlaka izlemelisiniz.

Deney

işkence filmi

Filmde 20 kişilik bir ekip insan içgüdüsü üzerindeki bir deneye katılırlar. Araştırma gereği 12 kişi mahkûm rolünü üstlenirken geriye kalan 8 kişi de gardiyan görevindedir. Kendilerini tamamen kurmaca bir oyunun içerisinde sanan bu 20 kişinin sınırlarını ve bir süre sonra deneydeki kontrolün nasıl kaybedildiğini nefesinizi tutarak izleyeceksiniz.

Gece ve Sis

işkence filmleri

Arşiv görüntülerini de içeren Gece ve Sis filminde İkinci Dünya Savaşı sonrasında yapılan bir araştırmada toplama kamplarındaki işkencelerin incelenmesi anlatılmaktadır. Gerçek ve kurgunun başarılı bir şekilde harmanlandığı bu filmde karşılaştığınız her sahne tarihin korkunç tarafını bir kez daha yüzünüze buracak nitelikte.

İçerde

İşkence Filmleri

Sarah, henüz hamileyken kocasını geçirdiği bir trafik kazası sonucu kaybetmiştir. Hala eşinin ardından yas tutan genç kadın, doğuma yalnızca 1 gün kala yabancı bir kadınla karşılaşır. Tam olarak kim olduğu ve ne istediği belli olmayan bu kadını eve almasından sonra Sarah için işkenceli günler başlarken sizin için de gerilim durmadan tırmanacak.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  Açlık Oyunları Replikleri

Komşudaki Kız

işkence filmleri

Ruth Chandler, oğulları, Meg isminde bir genç kız ve onun sakat kız kardeşi ile birlikte yaşamaktadır. Evdeki serbest tavırları sayesinde tüm mahalledeki gençleri evinde ağırlayan Ruth, her ne kadar çok sevilse de aslında Meg ve kardeşini birer şiddet kurbanı olarak belirlemiştir. 1950’lere ait ögeleri ile dönemsel bir tada sahip olan bu filmi izlerken keyif ve vicdan azabı arasında kalmaya hazır olmalısınız.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir