En İyi Mini Diziler

Dizi Sözleri, Dizi Replikleri, Film Sözleri, Film Replikleri

En başarılı öyküleri en net şekilde ortaya koymayı başaran ve her geçen gün daha da popüler hale gelen mini diziler. Uzun soluklu yapımları sevmeyenler için adeta bir kaçış noktası haline geldi.

Gereksiz tüm ayrıntılardan arınmış ve sürükleyiciliği ile bir çırpıda bitirilen mini diziler arasında en yüksek puanı alan başarılı yapımları ve konularını sizler için derledik;

Unorthodox

unorthodox dizisi

Unorthodox, Netflix gibi milyonlarca kullanıcısı olan bir platformda en iyi 10 yapım arasına girmeyi başaran dizidir. Yahudi dininin katı kurallarını, farklı ülkelerdeki tarikatlarını ve tüm bunların genç bir kadının hayatına etkisini anlatmakta. Olağandışı senaryosuyla birlikte sizi kendine bağlayacak olan bu mini bir çırpıda biterken sizi de ana karakter ile birlikte özgürlüğe ulaştıracak.

Unbelievable

unbelievable dizisi

Son yılların en beğenilen dizileri arasında sayılan bu yapımda genç bir kız tecavüze uğradığını iddia etmektedir. Kaitlyn Dever’in üstün bir performans sergilediği 8 bölüm boyunca kendini ispatlayamayan bu genç kadının mücadelesini izlerken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Russian Doll

russian doll replikleri

Sahip olduğu hikayesi ve olay örgüsüyle birlikte ufkunuzu açarken aynı zamanda kafanızı da karıştıraca. Russian Doll, mini bir dizi olsa da odaklanarak izlemeniz gereken bir yapım. İçerisinde ölüm sonrası yaşam ve paralel evren gibi gizemli konuları barındıran bu dizinin ana karakteri her seferinde ölerek aynı güne uyanmaktadır. Nadia, her defasında tekrar yaşadığı 30. Yaş günü partisinde olanları çözmeye çalışırken siz de onun zekasına hayran kalacaksınız.

Bodyguard

bodyguard dizisi

Bodyguard dizisi IMDB’de sahip olduğu 8.2 gibi yüksek bir puan ile birlikte başarısını da kanıtlamıştır. Başarılı bir askerin özel tim oluşunu ve kariyerine farklı bir yön veren bu genç adamın gizemli öyküsünü anlatmakta. Richard Madden gibi yetenekli bir oyuncuyla birlikte sürükleyici hikayesini 6 bölümde anlatmayı başaran bu mini dizinin tadı damağınızda kalacak.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  Star Wars: Tales of the Jedi Replikleri

War And Peace

war and peace dizisi

Herkes tarafından bilinen ve dünyanın en başarılı komutanları arasında gösterilen Napolyon’un hayatını ele alan dizide, savaş, tarih, güç ve dramı aynı anda izleyeceksiniz. 2016 yılında 6 bölüm ile birlikte seyirci karşısına çıkan bu hikaye, mini dizi severlerin mutlaka listelerinde bulunması gereken bir yapım.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir