Dark Benzeri Diziler

Dizi Sözleri, Dizi Replikleri, Film Sözleri, Film Replikleri

Doğaüstü ve gerilim temalı Dark 2017 yapımlı Alman internet dizisidir. Yayınlandığı tarihten bu yana geniş bir hayran kitlesine sahip olan dizi özellikle farklı konusuyla dikkat çekici yapımlar arasına giriş yapmıştır. Dark sevenlerin mutlaka görmesi gereken en ilgi çekici diziler ise şu şekilde sıralanıyor:

12 Monkeys

12 monkeys quotes

Tüm insanlığın sonunu getirecek bir virüs nedeniyle 2035 yılında Dünya nüfusu azalmıştır. Virüsü bitirmek için çözüm yolu arayan bilim adamları, geçmişe gitmeyi sağlayacak bir makine geliştirir. İlk test sürüşünü yapmak için James Cole seçilir. James geçmişe yolculuk yaptığında gelecekten geldiğini kimseye inandıramayacaktır.

The Forest

la foret

Fransa ve Belçika ortak yapımı olan The Forest (La Foret) 6 bölümlük mini bir dizidir. Gizem ve suç temasına sahip olan dizide 16 yaşındaki genç kızın ortadan gizemli şekilde kaybolma hikayesi ele alınıyor. Kasabadaki jandarma merkezine atanan Gaspard Decker, kasabaya gelir gelmez kendisini esrarengiz olayların ortasında bulacaktır. Bu küçük kasabada kayıp vakası araştırılmaya devam edildikçe ortaya pek çok sır çıkar.

Legion

legion quotes

Dark benzeri diziler arasında bulunan Legion, gizem ve gerilim sevenlerin hoşlanacağı yapımlardan biridir. 30’lu yaşlardaki David’e şizofreni teşhisi konmuştur. Akıl hastanesine kapatılan David burada Syd adında bir kızla tanışır. Kendisinin bir süre sonra hasta olmadığını fark eden David akıl hastanesinden kaçma yolları arar. Bu sürede David kendi güçlerini keşfetmeye başlayacaktır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  Dark 3.Sezon Ne Zaman Gelecek?

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir