2021 Vizyona Girecek Yerli Filmler

Dizi Sözleri, Dizi Replikleri, Film Sözleri, Film Replikleri

Sinema sektörü her geçen gün, ülkemizde büyümeye devam ediyor. Toplum olarak tiyatro ve sinema gibi faaliyetleri gerçekleştirmek, sinema sektörünün gelişmesinde çok büyük rol oynamakta. Sektörde yeni girişimlerin önünü açmaktadır.  

2021 yılında vizyona girecek yerli filmler adı altında yaptığım sıralamaya bir göz atalım isterseniz. Tarihler pandemi nedeni ile değişebilir.

ZALO

Zalo, Malatya valisini soymaya kalkan üç kafadar arkadaşın ve acımasız Zalo ağanın başından geçen maceraları anlatıyor. Filmin yönetmenliğini Necati Aslan üstlenirken, oyuncu kadrosunda şu isimler rol almaktadır; Sermiyan Midyat, Kıvanç Baran Aslan, Ersek Şibil.

1 Ocak 2021 de vizyona girerek Türk sineması sevenlerle buluştu.

AYKUT ENİŞTE

Aykut bütün birikimini düğününe bir hafta kala, dükkânına giren bir hırsız tarafından soyularak kaybeder ama kaybettiği sadece birikimi değildir, filmin yönetmen koltuğunda Onur Bilge tay otururken, filmin oyuncuları ise; Cem Gelin oğlu, Melis Babadağ, Müfit Kayacan‘dır.

Film 8 Ocak 2021 de vizyona girerek sevenleriyle buluştu.

EL-ZEBİR

 Tuba çocukluğunda, yaşadığı tuhaf olaylar ile büyümüş bu esrarengiz olaylardan bir türlü kurtulamamıştır. Düğün hazırlığı aşamasında olan Tuba, düğünü yaklaştıkça yaşadığı esrarengiz olayların içinden çıkılmaz, bir hal aldığını hisseder. Çünkü el- zebir Tuba’yı ele geçirmiştir. Tuba’nın nişanlısı Yaşar olayları çözmek isterken nasıl bir tehlikenin içinde olduğunu hissedemez, Tuba’nın ailesi hoca arayışına girerler, Halim bir hoca geçmişte yapılmış bir büyü olduğunu söyler. Bu gerilim korku türü filmin yönetmenliğini Sinan Uzun üstlenirken oyuncuları ise; Mustafa Kara, Cemalettin Çekmece, Ada Maral’dır. Vizyona 8 Ocak’ta girerek korku filmi sevenler ile buluştu.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  Vizontele Replikleri

HEP YEK 4: ALTAN BELA OKUMA

Maceradan maceraya, atlarken belaları peşinden sürükleyen Altan ile Gürkan başından geçen olayları ele alıyor, film yönetmenliğini Özgür Bakar üstlendiği bu komedi filminin oyuncu kadrosu ise; İnan Ulaş Torun, Şafak Sezer, Önder Açıkbaş, Bilal Kalyoncu olarak belirlendi. 15 Ocak’ta vizyona girerek komedi sevenler ile buluşacak.

PLAZA

Emre öğretmenliği bitirdikten sonra bir türlü ataması, yapılamayan bir gençtir. Ailesinin isteği üzerine güvenlik eğitimi alarak bir bankada güvenlik görevlisi olarak, işe başlar. Maalesef güvenlik işinde de başarısız olur, 27 katlı bir plaza da işe başlar, fakat kendisinden başka kimse yoktur. 12 saat çalışacağı bu plazada her şey hiç de beklendiği gibi olmayacaktır. Yönetmenliğini Anıl Gelberi üstlenirken oyuncu kadrosunda Onur Berk Arslanoğlu, Deniz Altan, Adnan Devran rol almıştır. 22 Ocak 2021 vizyona girmeye hazırlanıyor.

4 N1K DÜĞÜN

4N1K Düğün, Büşra Yılmaz’ın aynı isimli kitabından uyarlanarak filmin 3.serisidir, yönetmeliğini Büşra Yılmaz yaptığı oyuncuları ise; Gözde Mutluer, Atakan Hoş gören, Turan Cihan Şimşek, Sinan Özen, Cemre Han Karakuş’ dur. 22 Ocak 2021’ de vizyona girmeye hazırlanıyor.

CÜHENNA NOVA PROSPEKT

Para normal olayları çözmeye çalışan iki arkadaşın başından geçen korku dolu maceraları anlatılıyor. Filmin yönetmenliğini Gurbet Gurur ve Rafet Öğeday Erdoğan üstlenmiştir. Oyuncuları Can Yavuz, Arif han Durmuş, Semih Uyulgan’dır. Vizyona giriş tarihi 29 Ocak 2021 olarak belirlenmiştir.

ENNA: KARA BÜYÜ

Korku sevenlerin heyecanla beklediği Enna: Kara büyü kara büyü filminin devam filmidir. Yönetmenliğini Burak Çelik yapmıştır. 5 Şubat 2021 de korku sevenlerle buluşmaya hazırlanıyor.

MİNİ FENOMEN

YouTuber olma yönünde bir çocuğun arkadaşı ve aynı zamanda menajeri olan arkadaşı ile başlarından geçen komik olayları ele alıyor. Yönetmenliğini Umut Erken’ in üstlendiği oyuncuları ise; Atilla Emirhan Kırık, Talha Tosun, Özcan Melek olarak rol almıştır. 5 Şubat 2021 de vizyona girmeye hazırlanıyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  Kolpaçino'ya Ne Kadar Hakimsin?

PİLAV ÜSTÜ AŞK

Elvan çok ünlü bir restoran zincirinin tek mirasçısıdır. Rıdvan ise İstanbul gecelerinde taksicilerin gözde pilavcısıdır. Elvan ile yolları kesişir ve kendilerini bir maceranın içinde bulurlar. Yönetmenliğini Bülent Terzioğlu üstlenirken filmin oyuncuları arasında Hande Katipoğlu, Ferit Aktuğ, Ayhan Tan rol almaktadır. 12 Şubat 2021 de seyirci ile buluşacak.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir