2021 Vizyona Girecek Yabancı Filmler

Dizi Sözleri, Dizi Replikleri, Film Sözleri, Film Replikleri

Sinema sektörü gelişen teknoloji ile her geçen yıl kendini yenileyerek bizleri şaşırtmaya devam ediyor. 2021 yılında çıkacak Hollywood yapımlarını incelediğimizde, birbirinden harika işlerin seyirci ile buluşacağını görüyoruz. Bu yazımızda, hayranlarının sabırsızlıkla beklediği devam filmlerinin yanı sıra harika solo yapımlarında inceleyeceğiz.

2021 yılında vizyona girecek filmlere şöyle bir göz atalım.

The Batman (Yarasa Adam)

the batman-movie

DC evrenin en beğenilen süper olmayan, süper kahramanı Batman’ın çekimleri tamamlandı ve çıkacağı güne hazırlanıyor. 2021 yılında sinema sevenlerle buluşacak olan The Batman Matt Reeves’ ın yapımcılığını üstlendiği Peter Craig senaryolaştırıldığı, ünlü oyuncu Robert Pottinson‘ın ise yer alacağı DC yapımı.

The Batman eğer bir aksilik çıkıp da ertelenmezse, 1 Ekim 2021 tarihinde vizyona girecek. Matt Reeves in yaptığı bir açıklamada Batman: Year One çizgi romanına göre uyarlanıp sevenleriyle buluşacak. Vizyona girecek filmler arasındaki en popüleri – The Batman.

Jurassic World Dominion (Dünya Egemenliği)

jurassic world dominion movie

Jurassic World filminin son serisi olan Jurassic World: Dominion, 2021 yılında vizyona girecek filmlerden bir diğeri, filmin yönetmenliğini Emily Carmichael ile birlikte senaryosuna da ortak olan Colin Trevorrow yapacak Chris Pratt ın baş rollerinde olduğu yeni Jurassic World İlk üç seri kadar ilgi görmese de yinede izlenmeye değer bir film, 1 Ekim 2021 yılında vizyona girerek sevenleriyle buluşacak.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  Piyanist Tarzı Filmler

Candy Man (Şeker Adam)

candyman movie

İlk filmi 1992 yılında sinema sevenlerle buluşan Candy Man üç seri olarak çekilip, 1999 yılında sona ermesine rağmen 2021 yılında 4. Serisi ile sinema sevenlerle tekrar buluşacak. Korku gerilim türündeki film o dönemin çocuklarında hala bir travma olarak kalmaya devam ediyor.  Bunca zaman sonra devam filmi olarak karşımıza çıkan Şeker Adam Tony Tod, Virginia Madsen, Vanessa Estelle Williams gibi ünlü isimlerle geri dönüyor.

The Eternals (Marvelin Ölümsüzleri)

the eternals movie

Marvel’in en merak edilen karakterleri olan Eternaller’in bir ön hikayesi olarak karşımıza çıkacak film, belki de 2021 yılının en çok beklenen filmi. Pandemi süresince vizyona girmekte zorluk çeken filmler ve hayranlarından uzak kalan Marvel bomba gibi geri dönecek gibi görünüyor.

Aslında 2020 sonlarında izleyici ile buluşması planlanmıştı, ancak çıkan aksaklıklar nedeni ile 12 Şubat 2021 tarihinde vizyona girmesi kararlaştırıldı. Filmin kadrosunda Salma Hayek, Angelina Jolie, Kit Harrington, Richard Madden gibi ünlü oyuncular bulunmaktadır. Bu kadro ile çıkan işin kalitesi, hayranlar tarafından nasıl tepkiyle karşılanacak hep birlikte göreceğiz.

Shang Chi And The Legend Of The Ten Rings (Shang Chi ve Ön Yüzük Efsanesi)

Shang Chi And The Legend Of The Ten Rings movie

Marvel’ in yılında vizyona gireceği bir diğer filmi de Shang Chi And The Legend Of The Ten Rings.  Film 29 Nisan 2021 tarihinde vizyona girecek. Marvel bünyesinde yeni karakterler görmek seyirciyi heyecanlandırıyor. Yönetmenliğini Destin Daniel üstlendiği filmin senaryosunu David Callahom, Jim Starlin yazmıştır. Oyuncu kadrosuSmi Liu, Awkwafina, Florian Munteonu, Benedict Wohg, Tony Leung, Chiu Wai, Fala Chen, Ronny Chieng daha birçok oyuncu ile seyircinin, karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Black Man (Siyah Adam)

black man

2021 yılında kendini seyirciden mahrum bırakmayacak, Dwayne Johnson oynayacağı Black Man filmi ile 22 Ocak 2021 tarihinde vizyona girmeye hazırlanıyor. Henüz bir fragmanı olmasa da Black Man fısıltı gazetesi ile şimdiden en çok beklenen filmler arasında girmeyi başardı. Yönetmenliğini Joume Collet’in üstlendiği yapımcısının ise Beau flynn olduğu filmin oyuncu kadrosu şu şekildedir; Dwayne Johnson, Noah Centineo, Aldis Hodge, Ouintessa Swindell, Sarah.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  Truman Show Replikleri

Avatar

avatar

Avatar sevenlerin heyecanla beklediği filmin 2. Serisi 11 yıl aradan sonra Avatar 2 ile sevenleriyle 18 Aralık 2020 de buluştu. Gişe hasılatı yüksek olan Avatar seri olarak vizyona girmeyi planlıyor. Devam filmleri 2024, 2026 ve 2028 yıllarında bir aksilik çıkmazsa seyirciyle buluşacak.

Fast And Furious 9 (Hızlı ve Öfkeli 9)

fast and furious 9

Güzel arabaların, aksiyon ve heyecanın soluksuz olduğu film serisinin 9.serisi, 2021 yılında izleyiciler ile buluşacak. Justin Lin’ nın yönettiği filmin baş rollerinde Vin Diesel, Michelle Rodriguez, Jordana Brewster, Tyrese Gibson, Ludacris, Nathalie Emmanuel olacak.Amerikan yapımı aksiyon filmi 1 Nisan 2021 tarihinde ise beyazperde de hayranları ile buluşacak.

Top Gun 2: Maverick (Süper Silah 2)

top gun 2 movie

2021 yılında vizyona girecek filmler arasında yer alan Amerikan yapımı Top Gun, 1986 yılında çekilen ilk filmin devamı olarak çekilmiştir. Yönetmenliğini Joseph Kosinski nin yaptığı baş rollerini Tom Cruise, Miles Teller, Val Kilmer ve Jennifer Connelly nın paylaştığı bir dram,aksiyon filmidir. Vizyona giriş tarihi 1 Temmuz 2021 tarihi olarak belirlenmiştir.

Minions 2: The Rise of Guru (Minyonlar 2: Gru’nun Yükselişi)

minions 2 movie

Minyonlar 2 Amerikan 3D animasyon filmidir. Kyle Balda’nın yönettiği, yapımcılığını ise Chris Melendandri ve Janet Healy’nin yaptığı 2015 yılında vizyona giren Minyonlar filminin devam filmidir. Sevimli Sarı hırsızlarımızın, Vizyona giriş tarihi 17 Haziran 2021’dir.

*Covid-19 nedeni ile filmlerin ileri tarihlere ertelenme ihtimalleri bulunmaktadır.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir