En İyi Savaş Filmleri

Dizi Sözleri, Dizi Replikleri, Film Sözleri, Film Replikleri

Savaşlar, her ülkenin geçmişinde yer alan acılı zamanlardan oluşmakta. Tarih derslerinden tanıklık ettiğimiz kahramanlıklar, dramlar ve kayıplar ise sinema sayesinde daha da kolay anlayabileceğimiz olaylar haline gelmekte. Zaman zaman abartılı ögeler ile birlikte gerçeğin dışına çıksa da gerek görsel efektler gerekse içerdikleri aksiyon unsurları ile birlikte savaş filmleri en sevilen film türleri arasında yer alıyor.

Hikayesiyle birlikte izleyiciyi sürükleyen en iyi savaş filmlerini lafı uzatmadan incelemeye başlayalım.

İşte Unutulmaz Savaş Filmleri Listesi

Gladiator

En İyi Savaş Filmleri

Filmde, bir Roma komutanının uğradığı ihaneti ve sonrasındaki mücadelesi anlatılmaktadır. Connie Nielsen, Joaquin Phoenix ve Russell Crowe gibi usta oyuncularla birlikte başyapıt haline gelen filmde olay örgüsü, görsel efektler, senaryo ve kurgu da oldukça başarılı. Aday gösterildiği 11 Oscar’dan 5’ini kazanan Gladiator filmini henüz izlemediyseniz vakit kaybetmemelisiniz.

Pearl Harbor

pearl harbor replik

Aynı isimli saldırıdan uyarlanan filmde Japonya ve Amerika’nın İkinci Dünya Savaşı’ndaki gerilimi gözler önüne serilmekte. Bütün hayatları boyunca havacı olmak isteyen iki yakın arkadaşın hikayesinde ek olarak aksiyon, aşk ve gerilim içeren film bir savaş filminden çok daha fazlası.

120

120 film replik

En başarılı savaş filmleri genellikle Amerikan yapımı olsa da insanın kendi tarihini izlemesi her zaman için çok daha keyiflidir. Fakat konu 1. Dünya Savaşı sırasında Sarıkamış cephesine yola çıkan askerler ise keyif almak mümkün olabilir mi? Gerçek bir hikayeyi dayanan ve çocuk askerlerin açlık ve soğukla mücadelesini anlatan 120 filmi en beğenilen Türk yapımları arasında yer almakta.

Çizgili Pijamalı Çocuk

çizgili pijamalı çocuk replik

Savaş unsurunu insanlık üzerinden harika bir hikayeyle seyirciye sunan filmde 2. Dünya Savaşı’ndaki Alman askerleri ve toplama kampları konu edinilmektedir. Olup biteni bir çocuğun gözünden aktaran bu yapımda savaştaki taraflar fark etmeksizin acının ne kadar eşit ve gerçek olduğunu bir kez daha anlayacaksınız.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  Hükümet Kadın Replikleri

Kırımlı

kırımlı film replik

Korkunç Yıllar romanının sinema uyarlaması olan Kırımlı filminde Kırım Tatarlarının başından geçen korkunç olaylar ve yapılan soykırım anlatılıyor. Hikayesindeki gerçek ögeler ile birlikte sanatsal tekniklerin da oldukça iyi kullanıldığı bu yapımda Bülent Alkış, Selma Ergeç ve Murat Yıldırım gibi ünlü oyuncular yer almakta.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir