Yedi Güzel Adam Replikleri

Dizi Sözleri, Dizi Replikleri, Film Sözleri, Film Replikleri

Yedi Güzel Adam, 19 Nisan 2014 tarihinde ilk bölümünü 20 Nisan 2015 tarihinde ise son bölümünü yayınlamıştır. Dizi 2 sezon 39 bölümden oluşmuştur. Yedi güzel adam dizisinin yönetmenliğini Adnan Güler, senaristliğini ise Ahmet Tezcan yapmıştır. Başrollerini Uraz Kaygılaroğlu, Uğur Karabulut, Orhan Kanalp, Baran Akbulut, Kemal Uçar, Mertcan Sevimli, Yiğit Çakır, Çağdaş Tekin, Bora Cengiz, Yıldız Çağrı Atiksoy ve Fatih Murat Teke paylaşmıştır.

yedi güzel adam

İşte Yedi Güzel Adam Dizi Sözleri

 1. “Gelecek umutsuz olsa bile, aşk kadere kafa tutar mı?”
 2. “Bir şehir kadar kalabalıktır bazılarının yalnızlığı..”
 3. “Edebiyata olan düşmanlığı harflerin harbi paklar ancak ama bunun için çok okumak lazım. Okuyup anlamak, bilmek lazım. çünkü insan en çok bilmediğine düşmandır.”
 4. “Bol bol okuyun ve okumayı terk etmeyin. Derdi olan insan okur, derdi olmayan da okuyarak dert sahibi olur. Asıl mesele bir derdimizin olmasıdır.”
 5. “Bu nasırlı eller ancak o tuşlarının hakkını verip daha sağlam basabilir. Kelimelerin hakkını verir sevgili Hakkı. Şiirin ilmi bu nasırlı ellerin önünde eğilir Hakkı.”
 6. “Dedim ya oturuyorum öylece. İyi ki kalbimi tanıyan yok!”
 7. “Kendimizden vazgeçerek değil birbirimize yaslanıp, birbirimizi var ederek aşacağız. Sevdiklerimizi kırmadan, yıkmadan, inancımızla aşacağız.”
 8. “Bir kadına hiçbir zaman sahip olamazsın. Şiir gibidir kadın, şair ise şiirine asla sahip olamayacağını bilir. Bunun hasretiyle hece hece yanar.”
 9. “Hak ile yeniden bağ kurmadıkça; bu oyunlar, bu tezgahlar açılıp duracak önümüze ve yitik bakar körler gibi şu halimize müşteri olmaya devam edeceğiz.”
 10. “İnsanın kırgınlığı da kızgınlığı da sevdiğinedir.”
 11. “Kurşun yarası geçer Allah’ın izniyle ama kalp yarası acıtır.”
 12. “Hayat hiç planladığımız gibi gitmiyor, her an her türlü iyi yada kötü şey gelebiliyor insanın başına; işte sevda da onlardan biri, hiç ummadığın anda yakalıyor insanın yüreğini.”
 13. “Belki de şu hayatta yalanın tek hüküm sürmediği yerdir şiir.”
Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  Kasaba Doktoru Replikleri

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir