The Haunting of Hill House 2. Sezon Ne Zaman Başlayacak?

Dizi Sözleri, Dizi Replikleri, Film Sözleri, Film Replikleri

Netflix’te yayınlanan ve oldukça beğenilen The Haunting of Hill House dizisi korku dalında oldukça etkili bir senaryo sunuyor. Dizi, günümüzün en iyi korku dizileri arasında ismini duyurmayı başardı.

Yayınlandığı günden beri, sürekli olarak izleyici kitlesi kazanan dizi, korku severlerin favorileri arasında yer almaya başladı. Dizinin konusu ve senaryosu oldukça sürükleyici durumdadır.

Dizinin ilk sezonu için kitaptan alıntı yapan senaryo yazarları, 2. Sezon içinde aynı enerjiyi vereceğe benziyor.

the haunting of hill house 2. sezon

Son dönemin en iyi korku temasına sahip olan dizi, eleştirmenler tarafından da oldukça olumlu yorumlar almatadır. IMDB puanlamasında 9 üzeri bir puan alarak, ne kadar beğenildiğini kanıtlamış oldu. Dizinin 2. sezonu heyecanla beklenmeye devam ediyor.

Dizinin ilk sezonu 2018 yılının Ekim ayında gösterime girmişti. 4 ay gibi bir süre sonra yapılan resmi açıklama ile dizinin 2. sezonunun 2020 yılı içerisinde yayınlanacağı bildirilmişti. Fakat günümüze kadar henüz resmi bir açıklama yapılmaması dizinin 2. sezonunun, ilk sezonu gibi Ekim ayında gerçekleşmesi ihtimalini arttırmaktadır.

the haunting of hill house

Dizinin konusu, dünyaca bilinen ve oldukça korkunç olan tepede bulunan bir evin ve bu evin içinde yaşayan aileyi anlatıyor. Ailenin yaşamış olduğu korkunç anılar üzerinden ilerleyen konu her sezon farklı bir hikâye ile işlenmesi bekleniyor.

Oldukça başarılı ve korku filmi ve dizilerde yüksek kaliteye imza atan isim Mike Flanagan, yönetmen koltuğundan dizinin yönetimini sağlıyor. Dizinin konusunu aldığı kitap ise 1959 yılında yayınlanmış olan ve dizi ile aynı ismi paylaşan kitaptır. Kitabın yazarı ise Shirley Jackson’dır.

Dizinin yayınlanan ilk sezonu, 10 bölüm şeklinde verildi. Ve sezon sonunda, akıllarda bir karışıklık yaratmadan, hikâyeyi sonlandırdı. Dizinin yeni sezonunda, yeni bir hikaye olması bekleniyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  You Me Her 5. Sezon Ne Zaman Başlayacak?

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir