Psikoloji Bozan Filmler

Dizi Sözleri, Dizi Replikleri, Film Sözleri, Film Replikleri

Sinema, içerisinde mutluluk ve keyif barındırdığı kadar olumsuz ögeler ile de insanları tatmin etme görevine sahiptir. İzlerken rahatsız olunan fakat yine de sonu merak edilen filmler her zaman için en başarılı yapımlar olarak anılmayı başarmıştır. Siz de cinsellik, korku ya da şiddet unsurları sebebiyle psikolojinizi zorlayan filmleri izlemeyi sevenlerden misiniz?

O zaman rahatsız edici hikayeleri ile birlikte sizi ekrana kilitleyecek olan önerilerimizi okumaya hemen başlamalısınız;

İtiraf

Nymphomaniac

Ana karakterinde yer alan Joe, nemfomanyak bir kadındır. Başına gelen talihsiz bir olay sonrasında onu bulan Seligman’ın evinde 50 yaşına başından geçen tüm hikayesini anlatır. Cinsel ögelerle birlikte aykırı sahneler de içeren itiraf filmi, olay örgüsünü destekleyen başarılı oyunculuklar ile psikolojinizi derinden sarsacak.

Otel

otel filmi

Paxton ve Josh güzel zaman geçirmek için Amsterdam’a doğru yola çıkarlar. Orada Oli isminde bir gençle tanıştıktan sonra ise güzel kadınların olduğu bir mekâna giderler. Her şeyin olağanüstü güzel olduğu mekânda bir süre sonra farklılıklar sezmeye başlayan bu 3 genç aslında bir oyunun içinde kurban rolünde olduklarını fark ederler. Korku ve macera unsurlarını bir arada bulunduran bu filmi izledikten sonra bir süre kendinize gelemeyebilirsiniz.

Ölümcül Oyunlar

ölümcül oyunlar

Başrollerini Ulrich Mühe, Arno Frisch ve Susanne Lothar’ın paylaştığı filmde şehir hayatından kaçmak için göl evine tatile gelen bir aile ve uğradıkları saldırı konu edinilmiştir. Aileye hiçbir kaçış şansı bırakmayan ve şiddetten kaçınmayan 2 saldırgan gencin sınırları nasıl zorladığına şahit olacağınız Ölümcül Oyunlar filmi psikolojinizi sarsacak filmler arasında.

Diğerleri

diğerleri

Psikoloji bozan diğer filmlerin aksine zihni şiddetten çok gerilimle sarsan bu filmde İkinci Dünya Savaşı’nda kocasını kaybeden bir kadının çocukları ile birlikte hayata devam etmesi anlatılmakta. Güneş ışığına alerjisi olan çocuklar için evi her daim kapalı tutan Grace, aslında gerçeklerden kaçmakta. İzledikten sonra neyin gerçek olup olmadığını bir kez daha sorgulayacağınız Diğerleri filmi uzun bir süre korku duymanıza yol açabilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  Yasaklanan Filmler

Gece ve Sis

işkence filmleri

1995 yapımı olmasına rağmen izleyenlere tüm yaşananlar dünmüş gibi bir his yaşatan filmde Naziler tarafından gerçekleştirilen soykırım yer almaktadır. İnsanlar üzerinde yapılan deneyler, işkenceler ve gerçeğe dayanan birçok olay ile birlikte belgesel niteliği taşıyan filmi izlerken gözyaşlarınıza hakim olamayacaksınız.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir