Before Sunrise Replikleri

Dizi Sözleri, Dizi Replikleri, Film Sözleri, Film Replikleri

Before Sunrise (Gün Doğmadan), 19 Mayıs 1995 tarihinde ülkemizde vizyona girmiştir. Yönetmenliğini Richard Linklater, senaristliğiniyse yönetmen Richard ile Kim Krizan yapmıştır. İhtiraslı aşkı anlatan filmin başrollerini Ethan Hawke ve Julie Delpy paylaşmıştır.

Before Sunrise Replikleri

İşte Gün Doğmadan Film Sözleri

 1. “There’s gotta be something more to love than commitment.”
 2. “If there’s any kind of magic in this world…it must be in the attempt of understanding someone.”
 3. “I like to feel his eyes on me when I look away.”
 4. “You can never replace anyone because everyone is made up of such beautiful specific details.”
 5. “Isn’t everything we do in life a way to be loved a little more?”
 6. “Listen, if somebody gave me the choice right now, of to never see you again or to marry you, alright, I would marry you, alright. And maybe that’s a lot of romantic bullshit, but people have gotten married for a lot less.”
 7. “If you want true love, then this is it. This is real life. It’s not perfect, but it’s real.”
 8. “I kind of see this all love as this, escape for two people who don’t know how to be alone. People always talk about how love is this totally unselfish, giving thing, but if you think about it, there’s nothing more selfish.”
 9. “I think I can really fall in love when I know everything about someone – the way he’s going to part his hair, which shirt he’s going to wear that day, knowing the exact story he’d tell in a given situation. I’m sure that’s when I know I’m really in love.”
 10. “I know happy couples… but I think they lie to each other!”
 11. “It’s like our time together is just ours. It’s our own creation. It must be like I’m in your dream and you’re in mine or something.”
 12. “I used to think that if none of your family or friends knew you were dead, it was like not really being dead. People can invent the best and the worst for you.”
 13. “I guess when you’re young, you just believe there’ll be many people with whom you’ll connect with. Later in life, you realize it only happens a few times.”
Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  Amerikan Güzeli Replikleri

gün doğmadan replikleri

Before Sunrise Replikleri

“Karıncaya bile zarar veremem. Gerçekten zarar verebileceğim tek kişi kendimim.

“Bir tür düş dünyasında olduğumuzu hissediyorum. Sanki beraber geçirdiğimiz zaman sadece bizim. Ben senin rüyanda gibiyim, sen de benim rüyamda.”

“Hiçbir sihirli veya gizemli bir şeye inanmıyorsanız, ölüden farkınız yoktur.”

“Galiba ben günün 24 saati ölümden korkuyorum. Ve ölmeden önceki, az sonra öleceğinizi bildiğiniz o birkaç saniyelik bilinç halinden daha çok korkuyorum.”

“Ben aşkı yalnız olmayı bilmeyen iki kişi için bir tür kaçış yolu olarak görüyorum. Komik. İnsanlar hep aşkın tamamen bencillikten uzak olduğundan söz ederler. Ama düşünürsen, bundan daha bencilce bir şey olamaz.”

“Başka bir yere bakarken gözlerini üzerimde hissetmeyi seviyorum.”

“Fakat seninle beraber olmak, kendimi farklı hissetmemi sağladı. Yani, bunun farklı yolları dans, alkol ya da uyuşturucu gibi şeylerdir.”

“Yaşlanmayı seviyorum. Sanki hayatın değerini daha iyi anlamamı sağlıyor…”

“Diyelim ki, senle ben her an birlikteyiz. Sonra birçok huyumdan bıkmaya başlarsın. Evimize her misafir gelişinde, güvende hissetmek için fazla içki içmemden veya aynı saçma, entel hikayeyi tekrar tekrar anlatmamdan. Biliyorsun işte, bütün bu hikayeleri dinledim ve tabii ki kendimden bıkmış durumdayım.”

“Eğer dünyada büyülü bir şey varsa, o birini gerçekten almaya çalışmak, biriyle bir şeyi paylaşmaya çalışmak olmalı. Bunun neredeyse imkansız olduğunu biliyorum. Ama ne önemi var. Cevap sadece denemek olmalı.”

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir