La Casa De Papel’in Yaratıcısından Dizinin Geleceği Hakkında Bilgiler

Dizi Sözleri, Dizi Replikleri, Film Sözleri, Film Replikleri

La Casa de Papel’e hayat veren Alex Pina, dizinin geleceğine yönelik detaylar verirken, yeni sezonlara ek olarak spin-off dizilerinin de çekilebileceğini duyurdu.

Şimdiye kadar yayınlanmış üç sezonuyla, gerek Türkiye’de gerek dünyada oldukça ses getiren, beğenilen, özellikle Netflix’te yayınlanması sonrasında kendine büyük bir kitle bulan La Casa de Papel, geçtiğimiz günlerde 4. sezonuyla ekranlara yeniden dönüş yaptı. 3. sezonu dizinin fanatikleri tarafından bile pek beğenilmeyen dizi, 4. sezonuyla da olumsuz anlamda benzerlikler gösterdi. Yine tutarsızlıkların yer aldığı senaryosunda, eleştirilerin hedefi haline geldi. Fakat bu durum La Casa de Papel’in yine de en hakkında en çok söz edilen diziler arasında yer almasına engel olamadı.

la casa de papel hakkında

Netflix’in en çok izlenen ve alışıldık İngiliz yapımı olmayan La Casa de Papel, 5. sezon için Netflix’ten henüz resmi bir onay almadı. Fakat dizinin izleyicilerden aldığı olumlu reaksiyon göz önüne alındığında 5. sezon onayının bu noktada bir formalite yerine geçtiğini söyleyebiliriz. Bahsetmek gerekir ki koronavirüs salgını yayılmadan önce de İspanya basınında görülen haberler, dizinin 5. sezonunun çekimleri için hazırlıklara başlandığı bile söyleniyor. Netflix’in, İspanya yapımı olan diğer dizisi Elite’in de 3. sezon onayını sezonun çekimleri bittikten sonra alması, bu tür Netflix yapımlarında resmi onaya ihtiyaç duyulmadan çekimlere başlanmasının alışıldık bir durum olduğunun göstergesi.

La Casa de Papel’in yaratıcısı Álex Pina’nın geçtiğimiz zamanlarda El Mundo’ya yapmış olduğu açıklamalarda Pina ve ekibinin şu andan itibaren bile dizinin geleceğinin düşünüldüğünü, planlamalara başlandığını gösteriyor. Pina’nın açıklamalarına bakıldığında, dizinin ekranlardaki seyir durumu yalnızca yeni sezonlara bağlı olarak değil, spin-off dizileriyle de sürdürülebilir gibi duruyor.

tokio la casa

Spin-off’lar Gelebilir

La Casa de Papel’in çizgi romanları andıran bir kimliğe ve ruha sahip olduğunu belirten Álex Pina, bu yüzden spin-off dizileri gibi birçok olasılığın gündemde olduğunu söyledi. Buna ek olarak tüm bu karakterlerin soygun dışında da bir hayatları olduğunu unutmamak gerektiğini dile getirdi.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  Outlander Replikleri

La Casa de Papel’in son iki sezonda da en çok zorluk çektiği konulardan biri, Berlin karakterini dizide içerisinde tutmaya çalışmak için yeni yollar aramak oldu. Seyircilerin sonsuz sevgisini kazanan bu karakter, 2. sezonda ölmüş olsa da flashback sahneleriyle birlikte yeni sezonlarda da kendine yer buldu. Fakat karakteri geri getirmek için başvurulan yöntemler birçok  izleyiciyi tatmin etmedi. Pina da seyircilere hak veriyor ve dizinin bu kadar beğenilip, uzun süreceğini tahmin etmediklerini, aksi takdirde karakteri asla o kadar erken öldürerek diziden çıkarmayacaklarını dile getiriyor.

nairobi la casa

Bu sebeple bir spin-off dizisi gündemde olduğundan, akla gelen ilk karakter de haliyle Berlin oluyor. Berlin odaklı bir spin-off dizisi, izleyicilerce büyük bir ilgiyle karşılanabilir. Karakteri diziye dahil etmek için de olur olmadık hikayeler oluşturan La Casa de Papel için de bu durum oldukça olumlu bir sonuç yaratabilir.

La Casa de Papel’in 5. sezonunda bizleri nelerin beklediği konusuna da değinen Pina, dizinin ilerleyen sezonlarda da İspanya sınırları içerisinde kalacağını açıkladı. Hikayeyi Amerika’ya yönlendirip, oradaki bankaları soyma fikrinin meydana geldiğini söyleyen Pina, dizinin İspanyol soyguncular, İspanyol polisler ve İspanyol mizahı ile sürdüğünü düşündükleri için bu fikre sıcak bakmıyor. Dizinin İspanya ile sınırlı kalacağını dile getirdi.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir