80’lerde Geçen Bir Tuhaf Dizi: Stranger Things

Dizi Sözleri, Dizi Replikleri, Film Sözleri, Film Replikleri

Stranger Things, 2016 yılında ekranlarda kendine yer bulan ve günümüzde hala devam etmekte olan korku, bilim kurgu, doğaüstü türünde bir Amerikan dizisidir. Yayınlanmaya başladığı gün itibariyle olay ilerleyişi ve özgün fantastik konusu sayesinde geniş bir hayran kitlesine ulaşmayı başarmıştır.

Toplamda 3 sezon yayınlanan dizinin, 4.sezonu içinde bulunduğumuz yıl içerisinde izleyici ile buluşacaktır. Gizemli birtakım olayların işlendiği dizinin yönetmen koltuğunda Duffer Kardeşlerle beraber 7 güçlü isim daha yer almaktadır. Stranger Things, son zamanların en iyi yabancı dizileri arasında rahatlıkla yerini alıyor.

Stranger Things Dizisinin Konusu

Stranger Things 4th season

Stranger Things, 1980’lerin başında, Hawkins kasabasında hayatlarını sürdüren Will Byers’ın gizemli bir şekilde ortadan kaybolması ile başlıyor yolculuğuna. Oldukça samimi 4 arkadaştan oluşan bir grubun üyesi olan Will’i arama çalışmalarına arkadaşları Dustin Henderson, Lucas Sinclair ve Mike Wheeler da katılır ancak bu işi kendi yöntemleri ile gerçekleştireceklerdir.

Gizlice evden çıktıkları yağmurlu bir gecede, Hawkins Ulusal Laboratuvarı’ndan kaçan Eleven adlı erkek görünümüne sahip bir kız bulurlar, böylece hayatlarına bir anda Eleven’ın girmesi ile birçok gizemli ve fantastik olaylar serüveni başlamış olur.

Stranger Things netflix

Eleven’ın doğaüstü güçlerini keşfeden arkadaş grubu, ondan Will’i bulması için yardım isterler ancak Hawkins Laboratuvarı doktoru Martin Brenner ve ekibi Eleven’ı aramaktadır. Hawkins’in sert ve gözü pek polis şefi Jim Hopper ve Will’in annesi Joyce Byers ise Will’i aramaya koyulmuştur. Ters dünyada, Demogorgon olarak isimlendirdikleri garip yaratıktan saklanan Will’i bulmak için dört bir yandan uğraş veren genç kahramanların yolu bir şekilde birbirleri ile kesişir ve serüven bambaşka bir seyir halini alır.

Dizinin Karakterleri

Stranger Things, başarılı oyuncu kadrosu ve fantastik ilerleyişi ile birçok kişinin beğenerek takip ettiği bir dizi haline gelmiştir. 80’ler temaları ve müzikleri ile de farklı bir atmosfere sahip olan bu dizide, gözü kara ve sert ancak bir o kadar da sevilen polis şefi Jim Hopper; David Harbour tarafından canlandırılmaktadır. Sempatik ve sevgi dolu olmasının yanında, oğlunu bulmak için her şeyi göze alan cesur bir anne olan Joyce Byers karakterini ise Winona Ryder canlandırmaktadır.

Stranger Things replikleri

Doğaüstü yetenekleri ve dış görünüşü ile dikkat çeken Eleven rolünü, Millie Bobby Brown canlandırırken, Mike karakterine Finn Wolfhard, Lucas karakterine Caleb McLaughlin ve Dustin karakterine ise Gaten Matarazzo hayat vermektedir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  Teen Wolf Replikleri

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir