Kırmızı Oda Replikleri

Dizi Sözleri, Dizi Replikleri, Film Sözleri, Film Replikleri

Kırmızı Oda, 4 Eylül 2020 tarihinde ilk bölümünü yayınlamıştır. Psikiyatri kliniğindeki hastaların sevinçlerinin, üzüntülerinin, acılarının, mutluluklarının, şaşkınlıklarının hikayeleştirilmiş hali anlatılmakta. Dizinin ana hatları gerçek yaşam hikayelerinden oluştuğu için yayınlandığı günden beri oldukça popüler.

Psikoloji ve dram türündeki dizinin yönetmenliğini Cem Karcı, senaristliğini ise Banu Kiremitçi Bozkurt yapmaktadır. Kırmızı Oda dizisinin başrollerini ise Binnur Kaya, Tülin Özen, Meriç Aral, Evrim Alasya ve Salih Bademci paylaşmaktadır.

kırmızı oda replikleri

İşte Kırmızı Oda Dizi Sözleri

 1. “Meğer ne çok acı sığdırmışsın hayatına…”
 2. “Kendinizi çok sahipsiz bırakmışsınız. İnsan hiç kendinden vazgeçer mi Meliha Hanım.”
 3. “Bu mevkiye gelmiş ama hâlâ kocasından dayak yiyen biri olmak çok ağrıma gidiyor.”
 4. “Ne sevmeyi öğrenmişsiniz ne de sevilmeyi, hayat sizi en çok utanmayı, başınızı eğmeyi, kendinizi aşağılamanızı, bu yaşadıklarınız içinde en çok kendinizi cezalandırmayı öğretmiş. Doğduğumuz evlerde öğrenmiş ya da öğrenemediğimiz huzur, güven, mutluluk gibi duyguları siz hiç tatmamışsınız. Oysa öğrendiğimiz duygular bizim zihnimizin ana dili gibidir.”
 5. “İnsanların bin yüzü vardır. O bin yüz, karşında ilişki kurduğun insana göre değişir. Benimde sıcak ve samimi olduğum doğru. Ama ben böyle olabilmek için çok duygulu olmak zorundayım. Duygu deyince sadece içine sevgi, sıcaklık girmiyor ki olumsuz duygularda var. Senin payına da maalesef bunlar düştü. Ama bir gün gerçekten istersen benim öteki yüzümü görebilirsin bunu bende isterim. Gergin ve öfkeli olmak benimde hoşuma gitmiyor.”
 6. “Aslında siz konuşmasanız da ben sizi anlıyorum. Hepimiz bazen kahrederiz hayata, ölsek de kurtulsak deriz. Ama sonra bir ses, bir nefes bizi geri döndürüverir.”
 7. “İnsan bazen o kadar geriye atar ki her şeyi, kendi anılarına bile yabancılaşır. Anlatırken sanki başka bir lisanla konuşuyor gibi gelir kendinize bile. Ama ben sizinle aynı dili konuştuğumuzu düşünüyorum.”
 8. “Bizi kaderimizi en çok doğduğumuz evler yazar.”
 9. “Bugün hala kendini çok mutsuz, çok huzursuz ve umutsuz hissediyorsan, başına gelenler kadar hayatın neresinden ve nasıl baktığının çok önemli olduğunu sakın unutma! Işığı hiç görmemiş bir görme engelliye ışığı anlatamayız. Ama madem buraya geldin öyle ya da böyle gözlerin mutlaka açılacak.”
 10. “Çocuk dediğin salıncağa binerken cıvıl cıvıl olur de mi? Biz hiç öle olamadık. Ablamızın varlığına güvenerek uzun uzun sessiz sessiz ağlardık, o zaman bile çıkmazdı sesimiz.”
 11. “Hakkın karşına çıkardığı değişimlere direnmek yerine, teslim ol. Bırak hayat sana rağmen değil, seninle beraber aksın. Düzenim bozulur, hayatım alt üst olur diye endişe etme. Nereden biliyorsun hayatın altının üstünden iyi olmayacağını? -Şemsi Tebrizi”
 12. “Siz benim kusuruma bakmayın. Böyle konuşuyorsam amacım size saygısızlık etmek değil. Ben insanlarla nasıl konuşacağımı bilmiyorum.”
 13. “Hayatımız sahip olduğumuz en değerli şey.”
Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  Hayat Bugün Replikleri

One comment

 1. ipek dedi ki:

  Bu bölüm süperdi kırmızı oda sözleri twitterda paylaşılmalık 😊

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir