Hayatta Kalma Dizileri

Dizi Sözleri, Dizi Replikleri, Film Sözleri, Film Replikleri

Macera severleri aynı zamanda hayali ögelerle de buluşturan hayatta kalma dizileri birçok dizi sever tarafından ilgiyle takip edilmekte. Bu kategoride yayınlanan birçok yapım olsa da mantık hataları ve hikâyedeki eksiklikler sebebiyle başarıyı yakalamak oldukça zor.

Bu nedenle gerek başka bir gezegende gerekse doğanın kucağında hayatta kalma mücadelesini aktaran en başarılı dizileri sizler için bir araya getirdik.

İşte en iyi hayatta kalma dizileri

The I-Land

the i land dizi replikleri

Lost benzeri bir hikâyeye sahip olan The I-Land dizisinde ıssız bir adaya düşen ve hafıza kaybı yaşayan bir grubun yaşam mücadelesi anlatılmaktadır. Adada yer alan gizemleri çözmeye başlayan bu grup, bir süre sonra yalnızca eve dönmek için değil aynı zamanda hayatta kalmak için de savaşmak zorunda olduklarını fark ederler. 

Lost

lost dizi replikleri

Lost dizisi, okyanus üzerinde gerçekleştirilen uçuşta manyetik bir arıza sebebiyle uçağın bir adaya düşmesini ve yolculardan bazılarının bu adada verdikleri yaşam mücadelesini konu edinmektedir. Önceleri kurtulma şanslarına oldukça fazla inanan bu yolcuların aslında her biri birbirleri ile bağlantılıdır. Zamanla adadaki farklı varlıklar ve olaylar ile karşı karşıya kalan bu dizi Emmy ve Altın Küre gibi birçok ödülün sahibi olmayı başarmıştır. Eğer siz de komplo teorileri içeren dizileri sevenlerdenseniz bir klasik olan Lost’u mutlaka izlemelisiniz.

The Handmaid’s Tale

the handmaids tale dizi replikleri

Hayatta kalma dizilerindeki maceradan uzakta, beyin yakan bir distopya ile izleyenleri ekrana bağlayan The Handmaid’s Tale dizisi aslında bir roman uyarlamasıdır. Bir tarikatın hükümete gelmesi ile birlikte kadın hakları sıfıra indi. Ve onları yalnızca üreme aracı olarak gören Gilead toplumundaki hayat mücadelesi sizi üzerken bir yandan da gerçekliğe yakınlığı ile korkutacak.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  The Flash Replikleri

Sense8

sense8 dizi replikleri

Sense8 dizisinin temelinde farklı bölgelerde yaşayan birbirinden bağımsız 8 farklı karakter bulunmaktadır. Her bölümde bu kişilerin hayatlarını gösteren dizide bu kişilerin arasında bağ çözülmeye çalışırken bir yandan da onları öldürmek isteyen kişilere karşı verilen mücadele aktarılır. Yaşam mücadelesini gizemli bir öykü ile sizlere aktaracak olan bu diziyi soluksuz izleyeceğinize eminiz.

The 100

the 100 quotes

The 100 dizisi, aynı ismi taşıyan roman serisinden ekranlara aktarılmıştır. Konu olarak ise nükleer savaş sebebiyle kıyametin kopması ve 97 sene sonrasında dünyaya 100 gencin bir uzay gemisi tarafından bırakılmasıdır. Bilimkurgu kategorisinde yer alan bu başarılı yapım en iyi diziler arasında anılmakta.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir