Keskin Nişancı Filmleri

Dizi Sözleri, Dizi Replikleri, Film Sözleri, Film Replikleri

Keskin nişancı filmleri aksiyon ve savaş filmlerinin olmazsa olmazları arasında bulunmakta. İçerdikleri macera ve görsel efektler ile birlikte insanı kendilerine bağlayan bu filmler arasındaki en iyi yapımları sizler için listeledik.

En iyi oyuncu kadrosuna sahip keskin nişancı filmlerini gelin birlikte inceleyelim;

Kapıdaki Düşman (Enemy at the Gates – 2001)

Keskin Nişancı Filmleri

Konu olarak 2. Dünya Savaşı’nın ortasındaki bir mücadelede iki keskin nişancının karşı karşıya gelmesini anlatan bu filmde Ed Harris ve Jude Law başrolleri üstlenmektedir. Ruslar için kahraman olarak adlandırılan Vasili Zaitsyev ile onu öldürmek isteyen Alman keskin nişancının heyecan dolu çatışmasına tanık olacağınız filmde heyecandan yerinizde duramayacaksınız.

Sniper Special Ops (2016)

Keskin Nişancı Filmleri

Filmin konusunda kurtarma operasyonunda iki asker yaralanır. Her ne kadar asker birliğine geri dönmeleri mümkün gözükmese de timin geriye kalanı onları kurtarmak için kural ihlalinde bulunarak düşmanlarla amansız bir mücadeleye girerler. Eğer siz de keskin nişancı filmlerini severek izleyenlerdenseniz Steven Seagal’in muhteşem oyunculuğuyla eşlik ettiği bu filmi mutlaka izlemelisiniz.

Sniper: Duvar (The Wall – 2017)

duvar sniper

Irak’ta bulunan ve askeri üsse doğru yola çıkan 2 askerin keskin nişancı tarafından vurulmasıyla birlikte başlayan filmde askerler kaçmaya çalışırken yıkılmak üzere olan bir duvarın kenarında hareketsizce mahsur kalmışlardır. Aksiyon filmlerinin en başarılı yönetmenleri arasında yer alan Doug Liman’ın önderliğinde çekilen bu filmi soluksuz izleyeceğinize eminiz.

Telefon kulübesi (Phone Booth – 2002)

Keskin Nişancı Filmleri

Maceranın yanında gerilim ögelerini de sevenler için başarılı bir yapım olan film, her gün aynı telefon kulübesine giden ünlü bir reklamcıyı anlatmaktadır. Sıradan bir görüşme sonrasında kulübeden ayrılırken çalan telefona cevap veren Stu Shepard, bir keskin nişancı tarafından hedef alındığını fark ederek sizi de şaşırtacak olaylar zincirine adım atacaktır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  Akıl Oyunları Replikleri

Tetikçi (Shooter – 2007)

shooter quotes

Keskin nişancı filmlerinin kültlerinden biri haline gelen Tetikçi filmi, görevden ayrılan eski bir nişancının son görevini konu edinmektedir. Antoine Fuqua’nın başarılı yönetmenliği ve Mark Whalberg’in usta oyunculuğu ile birleşen bu yapımda ana karakter olan Mark, korumakla görevlendirildiği başkanın, birlikte çalıştığı kişiler tarafından suikasta uğrayacağını anlıyor. Mark’ın mücadelesi aksiyon ve gerilimi bir araya getirerek sizi heyecana sürükleyecek.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir