Gemide Replikleri

Dizi Sözleri, Dizi Replikleri, Film Sözleri, Film Replikleri

Gemide (On Board), 4 Aralık 1998 tarihinde vizyona girmiş, Altın Portakal Film Festivali’nde 4 ödül almış dram filmidir. Yönetmenliğini Serdar Akar, senaristliğiniyse yine Serdar Akar ve Önder Çakar yapmıştır. Gemide filminin başrollerini Kaptan İdris rolüyle Erkan Can, Boksör rolüyle Naci Taşdöğen, Ali rolüyle Yıldıray Şahinler, Kamil rolüyle Haldun Boysan, Bakire Fahişe rolüyle Ella Manea, Aziz rolüyle Güven Kıraç, Makor rolüyle İştar Gökseven ve Doktor rolüyle Cengiz Küçükayvaz paylaşmıştır.

Gemide Replikleri

İşte Gemide Film Sözleri

 1. “Mahşer günü bütün binaları deniz geri isteyecek. Batan bütün memleketler gibi.”
 2. “Bir memleket gibidir gemi. Her şey düzenli ve kontrol altında olmalıdır, kaidelere uyulmalıdır, kanunlara, nizamlara… Ben de bu memleketin baş şeyi gibiyim; başbakanı gibiyim mesela. Her şey benden sorulur. Denize çıktın mıydı bu küçücük gemi bir memleket oluverir. Aslında bir başbakandan daha çok görevim var; çünkü onun bakanları var, adamları var, falanı var filanı var, benim yok. Bu gemide güvenlik de eğitim de sağlık da eğlence de benden sorulur. Kamil de başbakanın en kıyak yardımcısı; siz de vatandaş, aynı zamanda memur gibisiniz. Bu yüzden çok kıyak, çok disiplinli ve çakı gibi olmalıyız. Sürekli kendimizi ve birbirimizi kollamalıyız..”
 3. “Bu cigarayı… Acımam, sana değil cigaraya acımam sokarım g*tüne!”
 4. “Bak oğlum eşyalara fiyat, insanlara değer biçilir. Fiyatı olmayan eşyaya çöp, değeri olmayan insana giderken kapıyı ört denir.”
 5. “A*ına koyduğumun itleri. Elin zavallı kızını elini kolunu bağlayıp zorla s*kiyosunuz sonra da it gibi titriyosunuz. G*tsünüz oğlum g*t. Bir de kızdı diyorsun. Ulan bu garip kızsa, vicdanın titremiyor mu? Senin bacın yok mu puşt?”
 6. “Başımın içinde filler s*kişiyor.”
 7. “Ne yapacağız be Kamil? Anamız s*kildi.”
 8. “Bu dünya iki şeyden yıkılacak. Bir binadan, bir de zinadan. Allah sonumuzu hayretsin. Mahşer günü bütün binaları deniz geri isteyecek. Batan bütün memleketler gibi. Deniz kumu eninde sonunda geri alacak. Çaresi yok bunun.”
 9. “Özür dile lan kızdan!”
  – “Bu dil bilmiyor ki abi, anlamaz.”
  “Dile lan!”
  – “Özür dilerim bacım.”
 10. “Hadi kız or*spu ki bu ibneler bakireydi diyorlar. Bakire kız nasıl or*spu olur ben anlamadım gitti.”
 11. “Ne düşünüyorsun?”
  – “Kafası yarılan adamı düşünüyorum.”
  “Hatırlıyor musun?”
  – “Hatırlıyorum a*ına koyayım. Hiç iyi şeyleri hatırlamaz bu kot kafa.”
 12. “Kız kalsın burada sen de gönül eğlendirirsin kaptan.”
  – “Oğlum hani seviyordun lan kızı? Bu nasıl sevmek p*şt!”
  “Biz uzaktan da severiz abi.”
 13. “S*kerler oğlum hepimizi s*kerler!”
Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  GORA Testini Geçebilecek Misin?

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir