Fazla Bilinmeyen Ama Bağımlısı Olabileceğiniz 7 Mükemmel Dizi

Dizi Sözleri, Dizi Replikleri, Film Sözleri, Film Replikleri

Bu listede herkes tarafından bilinmeyen birçok mükemmel dizi yer alıyor. Fakat içlerinden en az birini mutlaka sevebileceğinize inanıyorum. Bağımlısı olabileceğiniz 7 adet diziyi sizler için listeledik. Aralarında izledikleriniz veya listeye eklenmesini düşündüğünüz diziler varsa lütfen yorumlarınızla bildiriniz. İyi seyirler.

7- Cobra Kai 2018- [9,0/10 IMDB] Aksiyon, Komedi, Dram

Cobra Kai’de, 1984 yılında gerçekleşen All Valley Karate Turnuvası’nda yaşananların otuz yıl sonrası anlatılıyor. İki dövüşçü de yıllar içerisinde olgunlaşmış ve farklı hayatlar sürmüştür. Zor zamanlardan geçen Johnny Lawrence, geçmişteki günlerine geri dönebilmek için dövüş okulu Cobra Kai’yi yeniden açar ve yeni öğrencilerini eğitmeye başlar.

Fazla Bilinmeyen Ama Bağımlısı Olabileceğiniz 7 Mükemmel Dizi

Johnny Lawrence ve Daniel LaRusso arasındaki rekabet ise yeniden kızışacaktır. Ralph Macchio ve William Zabka’nın başrolü paylaştığı dizinin oyuncu kadrosunda ayrıca , Xolo Maridueña, Tanner Buchanan, Courtney Henggeler, Mary Mouser ve Ed Asner gibi isimler yer alıyor.

6- Legion 2017- [8,4/10 IMDB] Aksiyon, Dram, Bilim-Kurgu

Dizinin konusundan kısaca bahsedecek olursak; David Haller yani nam-ı diğer Legion, şizofreni hastası bir kişidir. Fakat David’in bu şizofreni kişiliğinin altında çok çok farklı özellikleri vardır.

Fazla Bilinmeyen Ama Bağımlısı Olabileceğiniz 7 Mükemmel Dizi

X-Men evreninin en güçlü mutantlarından biri olan Legion, bu özel güçlerinin ağırlığını taşımakta bir hayli zorlanmaktadır. Dizide, David Haller’ın tanıştığı diğer mutantlarla birlikte hayatta kalma mücadelesine tanıklık ediyoruz.

5- Power 2014- [8,2/10 IMDB] Suç, Dram

Bir başka bilinmeyen dizi daha. Power, James “Ghost” St. Patrick (Omari Hardwick) isimli bir adamın hayatına odaklanıyor… Ghost, New York’ta elit kesim arasında popüler olan gece kulübünün sahibi. Bununla birlikte, şehrin uyuşturucu ağında da önemli bir konuma sahiptir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  Red Rose Replikleri
Fazla Bilinmeyen Ama Bağımlısı Olabileceğiniz 7 Mükemmel Dizi

Ghost, tek hayata iki yaşam sıkıştıran ve bu iki yaşam arasında dengeyi kurmakta zorlanıyor. Uyuşturucu işini bırakıp legal işiyle devam etmek istediğinde ise hayatındaki dengeler tamamiyle alt üst olacaktır.

4- Skam 2015-2017 [8,8 IMDB] Dram, Romantik

Bilinmeyen dizi listesinin olmazsa olmazları arasına girecek Skam dizisi, Oslo’daki Hartvig Nissens orta öğretim okulundaki liseli gençlerin hikayesi, arkadaşları, sıkıntıları, skandalları ve günlük hayatlarını anlatan dizi oldukça keyifli bir gençlik dizisi.

Fazla Bilinmeyen Ama Bağımlısı Olabileceğiniz 7 Mükemmel Dizi

Norveç dizilerinin genelde dünya çapında benzer bir başarıyı gösteremiyor. Buna rağmen dünya çapında özellikle internet yoluyla ciddi bir fan kitlesini şimdiden oluşturmuş durumda.

3- Sense8 2015-2018 [8.4 IMDB] Dram, Gizem, Bilim-Kurgu

Sense8, 8 farklı coğrafyada birbirinden farklı 8 kişinin akıl almaz bir şekilde birbirlerini hissetmesiyle başlıyor. Aynı zihinleri, bilgileri, yetenekleri paylaşmalarıyla ilginç bir hal alıyor.

Fazla Bilinmeyen Ama Bağımlısı Olabileceğiniz 7 Mükemmel Dizi

San Francisco, Mexico City, Berlin, Birleşik Krallık, Seoul, Mumbai, Nairobi ve Chicago’da bulunan 8 kişi tek bir ruh haline bürünerek birbirlerinin yeteneklerini paylaşabildiklerini fark ediyor. Kimileri bir araya gelmeye çalışırken kimileri ise birbirini öldürmeye çalışıyor.

2- Vis a Vis 2015- [8,3/10 IMDB] Dram, Gerilim

Eğer La Casa De Papel ve Prison Break hayranıysanız bu diziye kesinlikle bir şans vermenizi tavsiye ediyorum. Dizinin konusuna gelirsek; Hikaye Macarena Ferreiro isimli genç bir kadının patronuna aşık olması ile başlıyor. Onun yüzünden zimmetine para geçirme suçuyla özel kadın cezaevi Cruz del Sur hapishanesinde 7 yıl hapis cezasına çarptırılması ekseninde gelişiyor.

Fazla Bilinmeyen Ama Bağımlısı Olabileceğiniz 7 Mükemmel Dizi

Başta ailesine bir aylık tatile çıktığını söyleyen Macarena, 7 yıllık ceza yiyerek hapishaneye giriyor. Konusu ilk etapta klişe gibi dursa da, dizi zamanla çok farklı noktalara ulaşmayı başarıyor. Ve klişelerin dışında bir yapım olduğunu kanıtlıyor. La Casa De Papel tadı alabileceğiniz bu dizide, aynı zamanda La Casa De Papel’de “Nairobi” rolünde oynayan Alba Flores de oynamakta…

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  Willow Replikleri

vis a vis dizi replikleri

1- Mindhunter 2017- [8,6/10 IMDB] Suç, Dram, Gerilim

Hikaye 1970’li yılların Amerika’sında geçiyor. FBI’da arabuluculuk yapan ve aynı zamanda da bir eğitmen olan Holden Ford; genç, dinamik ve farkını ortaya koymaya çalışan biridir. Görevlendirildiği bir vaka sırasında vuku bulan bir olay, Holden Ford’u oldukça sarsar. Ve suçlu psikolojisine farklı bir boyuttan bakmak gerektiğini düşünmeye başlar. Bunun üzerine harekete geçen Holden, Davranış Bilimci Bill Tench ile Amerika’da nam salmış ünlü katillerle görüşmeye başlar.

Sorgudan ziyade bir röportaj şeklinde gerçekleşen görüşmeler olmaktadır. Katilleri suça iten nedenlerin aslında hiç de göründüğü gibi olmadığını gözler önüne seriyorlar. Katilerle empati yapılarak ve katiller arasında benzerlik kurularak, başka suçluların tespit edilebileceğini, hatta ve hatta suçun önüne geçilebileceğini göstermektedir. Bunun için de yapılması gereken katillerle bir arkadaş gibi konuşarak, bu zamana kadar yapılmamışı denemektir.

Fazla Bilinmeyen Ama Bağımlısı Olabileceğiniz 7 Mükemmel Dizi

Dizinin dört bölümünü ünlü yönetmen David Fincher’ın yönetmiş. Bu durum onun film ve dizilerinde izlemeye alışık olduğumuz anlatım ve hikaye tarzını bu dizide de görmemize vesile oluyor. Dizinin çok büyük bir bölümünün diyaloglar üzerinden ilerliyor. İlk bakışta sıkıcı bir hikaye teması hissi veriyor gibi gözükse de esasında çok daha hareketli. Polisiye dizilerinden bile daha fazla ilgi çekici ve sürükleyici olabiliyor. Dizide işlenen katillerin, isimlerinden işledikleri suçlara kadar hepsinin gerçek olması hikayeye ayrı bir gerçekçilik, ayrı bir farkındalık katıyor.

Dizinin oyuncuları arasında birçoğumuzun yakından tanıyacağı Fringe’de de izlediğimiz Anna Torv da bulunuyor. Anna Torv’un Fringe’deki performansından hiçbir şey kaybetmediğini garanti edebilirim… İyi seyirler.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir