En İyi Bilim Kurgu Dizileri

Dizi Sözleri, Dizi Replikleri, Film Sözleri, Film Replikleri

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte dizi konuları çeşitlenirken başarılı kurgulara ve görsel efektlere de imza atılmakta. Özellikle bilim kurgu yapımlarının her geçen gün bir adım da öne çıkmasının sebebi ise hem zihinsel hem de görsel şölenler diyebiliriz.

Eğer siz de zihninizi zorlayan ve aynı zamanda macera ögeleri ile birlikte oldukça keyif aldığınız yapımları izlemekten hoşlanıyorsanız bilim kurgu dizilerini sevenler için hazırladığımız bu detaylı listeyi mutlaka gözden geçirmelisiniz;

Love, Death & Robots

love death robots quotes

İlk sezonunda toplam 18 bölüm bulunan Love, Death & Robots, bilim kurgu tarzında hazırlanmış bir antropoloji dizisidir. Yakın geleceği distopik ögeler ile birlikte ekrana taşıyan bu dizi animasyon türünde oluşturularak alanında fark yaratmayı ve izleyiciden tam not almayı başarmıştır.

Westworld

Westworld

Her ne kadar son zamanlarda Netflix yapımları öne çıksa da aslında HBO da Westworld gibi 2 sezon 20 bölümden oluşan başarılı yapımlara imza atmakta. Yapay zeka konusunu incelikle işleyen ve gelecekte insanlık tarihini ne gibi tehlikelerin beklediğini seyirciye aktaran bu yapım, kendisiyle aynı ismi taşıyan filmin uyarlaması niteliğinde.

The Expanse

The Expanse

Miller isimli bir dedektifin yaklaşık 200 yıl sonraya gittiği ve zengin bir ailenin kızını bulmak için gösterdiği çabayı konu edinen dizi birçok bilim kurgu ögesini de içinde barındırmakta. Başarıya ulaşmak için uzay gemisinde bir yolculuğa çıkan Miller ve gemi kaptanının 4 sezon sürecek olan macerasında hayal bile edemeyeceğiniz komplolarla karşılaşmaya hazır olmalısınız.

11.22.63

11.22.63 sözleri

James Franco’nun başarılı bir şekilde canlandırdığı Jake Epping karakteri normal hayatında bir İngilizce öğretmenidir. Fakat bir gün zamanda yolculuk yapılabileceğini keşfeder ve sıradan yaşamından kurtularak bir suikastı önlemek için işe koyulur. Stephen King romanından uyarlanan bu harika yapımın olay örgüsü ve kurgusunu şaşkınlıkla izleyeceğinize eminiz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  Hayatta Kalma Dizileri

Titans

titans-3rd-season

Tam bir bilim kurgu niteliği taşıyan Titan filminde kötülüğe karşı koymak için mücadele veren genç kahramanlar bulunmaktadır. 2018 yılında yayın hayatına başlayan ve şimdilik 12’şer bölümlük 2 sezondan oluşan bu sürükleyici yapımı izlemeye başladıktan sonra ekran başından ayrılamayacaksınız.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir