En Çok İzlenen Türk Filmleri

Dizi Sözleri, Dizi Replikleri, Film Sözleri, Film Replikleri

Türk sinema sektörünün geçmişten bu yana birçok kaliteli filmi izleyicilerle buluşturduğundan bahsedebiliriz. Özellikle ülkemizde konusu bakımından komedi filmleri ön planda olmasına rağmen son yıllarda biyografi içerikli filmler yükselişte. Bu noktada, en çok izlenen Türk filmleri hakkında değerlendirmeler yapalım!

Arif v 216

Tüm Zamanların En Çok İzlenen Türk Filmleri

  1. Recep İvedik 5: Recep İvedik serisinin en çok izlenilen filmi olmayı başarmıştır. Recep İvedik ve arkadaşlarının spor olimpiyatlarında Türkiye’yi temsil etmesini anlatmaktadır.
  2. Recep İvedik 4: Recep İvedik’in Survivor yarışmasına katılmasını anlatan bu film; gösterime girdiği tarihte büyük ilgi görmüştür.
  3. Düğün Dernek: Ahmet Kural ve Murat Cemcir ikilisinin başrollerinde olduğu bu filmin Sivas’ın bir köyünde yaşanan oldukça komik bir hikayeyi anlatması söz konusudur.
  4. Fetih 1453: 2012 yapımı olan bu film; İstanbul’un fethini konu almaktadır.
  5. Müslüm: Yakın zamanda vizyona giren bu filmin Müslüm Gürses’in hayatını en ince ayrıntılarıyla anlatması sayesinde çok izlendiğini söylemek gerekir.
  6. Düğün Dernek 2 Sünnet: Düğün Dernek serisinin devamı olan bu film; komedi türünün en iyi örnekleri arasında bulunmaktadır.
  7. Ayla: Savaşta yetim kalan Koreli kızın Türk astsubay tarafından evlatlık edinilmesini konu almaktadır.
  8. Aile Arasında: Gülse Birsel’in kaleme aldığı bu filmin komedi türündeki en iyi örneklerden birisi olduğunu söyleyebiliriz.
  9. Arif V 216: Cem Yılmaz’ın 2018 yapımı filmi; gösterime girdiği tarihte çok ses getirmiştir.
  10. Recep İvedik 2: Serinin ikinci filminin de çok beğenildiğini söylemek gerekir.
Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  Limonata Replikleri

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir