Efsane Filmlerden Replikler

Dizi Sözleri, Dizi Replikleri, Film Sözleri, Film Replikleri

İnsanlar gerek boş zamanlarını geçirmek gerekse eğlenceli, aksiyon dolu saatler geçirmek ve hayattan biraz olsun uzaklaşabilmek amacıyla genellikle evde, sinemada hatta iş yerlerinde film izlemeyi tercih etmektedirler. Bazı filmler ve diziler hakkında yapılan yorumlar incelendiğinde ciddi anlamda zaman kaybına neden olduğu söylenen, insanlara hiçbir şey katmadığı söylenen filmler olsa da bazı filmlerin ve dizilerin ciddi anlamda izleyiciyi kendi iç dünyasına alıp götürdüğü görülmektedir.

siyah incinin laneti

Mutlaka film severlerin büyük bir çoğunluğu bazı filmlerde ağlamış, bazı filmlerin bitmesine üzülmüş hatta bazı filmlerde kendi hayatından vazgeçip filmdeki yaşama geçerek o aksiyonu, o aşkı, o duyguyu bizzat yaşamayı dilemiştir. İşte son bahsettiğimiz şekildeki içinde yaşanmak istenen filmlerde sahnelerin gerçekliği haricinde oyunculukların da etkisi bulunmaktadır. Sahnelere katılan duyguların ve oyunculukların haricinde senaryonun etkisi de büyüktür.

Yüzüklerin Efendisi İki Kule savaş

Senaryoyu genel filmin akışı gibi ele alabileceğimiz gibi filmde geçen film sözleri ve film replikleri olarak anlık duygular olarak da ele alabiliriz. Bahsettiğimiz tarzda insanları kendi hayatından alıp götüren filmler incelendiğinde filmi izleyenlerin daha sonrasında film replikleri için de çeşitli aramalar yaptıklarını ortaya koymaktadır. Efsane filmler olarak hayatımıza giren ve bazen hayatımıza yön verecek kadar etkili olan efsane film replikleri konumuzu incelediğinizde daha önce izlediğiniz filmlerden aklınıza replikler gelecek hatta duymadığınız film replikleri için filmi dahi izlemek isteyeceksiniz.

cesur yürek film replikleri

Yıllar sonra dahi izlendiğinde, duyulduğunda sizi başka diyarlara götürecek olan film repliklerini ve efsane film listesini yazmaya başlıyoruz.

Scarface filminde geçen; ”Ben her zaman doğruyu söylerim, yalan söylerken bile.”

V For Vendetta filminde geçen; Kurşunlarınız var, ancak silahlarınız boşaldığında ölmüş olmamı ümit edin. Şayet ayakta kalırsam silahlarınızı dolduramadan.”

Karayip Korsanları Siyah İnci’nin Laneti filminde geçen;

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  Duyar Duymaz Zihninize Kazınacak Dizi Replikleri

Mahkum : Siyah inci mi? Hakkında hikayeler duydum. Neredeyse on senedir gemilere ve şehirlere saldırırmış, geride hiç bir zaman canlı bırakmazmış.
Jack: Canlı bırakmaz mıymış? O zaman o hikayeler nereden geliyor, merak ettim?

Esaretin Bedeli filminde geçen; “Unutma Red, umut iyi bir şeydir, belki de en iyisi. Ve iyi şeyler asla ölmez.”

Esaretin Bedeli Replikler

Big Fish filminde geçen; ” Nehirdeki en büyük balık yakalanamadığı için büyüktür”

Kaybedenler Kulübü filminde geçen; “Ölümün olduğu yerde daha ciddi ne olabilir?”

Il Postino filminde geçen; ”Bir erkek sana kelimeleriyle dokunmaya başladığında elleri uzakta değildir.”

Dövüş Kulübü filminde geçen; “Sahip oldukların sonunda sana sahip oluyor ”

Aşk Tesadüfleri Sever filminde geçen; ”Bazen ilk görüşte bilirsin, o insan senin kaderindir. Bazen bir ömür ararsın… Bulunmaz.”

İncir Reçeli filminde geçen; “Hiç yadırgamadım yüzünü inan çok tanıdık..gönlüme hoş geldin sevgilim kusura bakma ortalık biraz dağınık”

Alıntı yaptığımız bu replikler efsane filmlerden akılda kalan repliklerin başında gelmektedir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir