DC Comics Film Listesi

Dizi Sözleri, Dizi Replikleri, Film Sözleri, Film Replikleri

DC Comics, 1934 yılında kurulan Amerikan çizgi roman yayıncısıdır. Batman, Superman, Wonder Woman, Flash ve Green Lantern gibi popüler süper kahramanların yaratıcısıdır. Ayrıca DC Comics, Marvel Comics ile birlikte Amerikan çizgi roman endüstrisinin iki büyük yayıncısından biridir. DC Comics film listesi çıkış tarihlerine göre listelenmesi çok doğru olacaktır.

Superman: The Movie (1978)

DC Comics Film Listesi

Christopher Reeve’in canlandırdığı Superman karakterinin dünya çapında tanınmasını sağlayan film, Superman’in gezegen Krypton’dan Dünya’ya gelişini ve Lois Lane (Margot Kidder) ile olan ilişkisini konu alır. Film, 15 Aralık 1978’de vizyona girdi.

Superman II (1980)

DC Comics Film Listesi

Superman’in Krypton’dan gelen üç suçlu ile mücadelesini anlatan devam filmi. Genel Zod karakteri, Terence Stamp tarafından canlandırılıyor. Film, 19 Haziran 1981’de vizyona girdi.

Swamp Thing (1982)

DC Comics Film Listesi

Bir bilim adamı, insan mutasyonlarını engelleyebilecek bir serum keşfeder ancak bir sabotaj sonucu mutasyona uğrar. Yeni doğa güçleriyle Swamp Thing olarak yeniden doğar ve kötü adamlarla savaşır. Film, 19 Şubat 1982’de vizyona girdi.

Superman III (1983)

DC Comics Film Listesi

Richard Pryor’un da yer aldığı bu film, Superman’in düşmanı olan kötü bir iş adamı ve kriptonitle olan savaşını anlatıyor. Film, 17 Haziran 1983’te vizyona girdi.

Supergirl (1984)

DC Comics Film Listesi

Helen Slater’ın canlandırdığı Supergirl karakteri, Dünya’ya gelen bir Kryptonlu kızıdır ve kötü bir büyücüyü durdurmaya çalışır. Film, 21 Kasım 1984’te vizyona girdi.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  Unutulmaz Film Replikleri

Superman IV: The Quest for Peace (1987)

DC Comics Film Listesi

Superman, dünyada nükleer silahsızlanma için kampanya yapar ancak bir iş adamı, kendisinin yerini almak için kendi süpergüçlerini yaratır. Film, 24 Temmuz 1987’de vizyona girdi.

Batman (1989)

DC Comics Film Listesi

Tim Burton’ın yönettiği bu film, Michael Keaton’un Bruce Wayne/Batman olarak rol aldığı bir kara film-noir atmosferinde geçiyor. Joker karakterini, Jack Nicholson canlandırıyor. Film, 23 Haziran 1989’da vizyona girdi.

The Return of Swamp Thing (1989)

DC Comics Film Listesi

B-film türündeki bu film, Swamp Thing karakterinin maceralarını anlatıyor. Film, 12 Mayıs 1989’da vizyona girdi.

Batman Returns (1992)

DC Comics Film Listesi

Tim Burton’ın yönettiği devam filmi, Batman’in Catwoman (Michelle Pfeiffer) ve Penguin (Danny DeVito) ile mücadelesini konu alıyor. Film, 19 Haziran 1992’de vizyona girdi.

Batman: Mask of the Phantasm (1993)

DC Comics Film Listesi

Bu animasyon filmi, Batman’in Joker’ın yanı sıra bir maskeli suçlu ile olan mücadelesini anlatır. Film, 25 Aralık 1993’te vizyona girdi.

Batman Forever (1995)

DC Comics Film Listesi

Batman rolünü Val Kilmer’ın oynadığı filmde, Two-Face’i (Tommy Lee Jones) ve Riddler’ı (Jim Carrey) durdurmaya çalışır. Film, 16 Haziran 1995’te vizyona girdi.

Batman & Robin (1997)

DC Comics Film Listesi

Batman ve Robin, Mr. Freeze (Arnold Schwarzenegger) ve Poison Ivy (Uma Thurman) ile mücadele ederler. Film, 20 Haziran 1997’de vizyona girdi.

Steel (1997)

DC Comics Film Listesi

Shaquille O’Neal’in canlandırdığı John Henry Irons, Superman gibi süper güçlere sahip bir adamdır. Film, 15 Ağustos 1997’de vizyona girdi.

Catwoman (2004)

DC Comics Film Listesi

Halle Berry, Patience Phillips / Catwoman olarak rol aldığı bu film, kötü bir şirketin tehlikeli bir kozmetik ürününün peşine düşen bir kadının hikayesini anlatır. Film, 23 Temmuz 2004’te vizyona girdi.

Batman Begins (2005)

DC Comics Film Listesi

Christopher Nolan’ın yönettiği bu film, Batman’in origin hikayesini anlatır. Christian Bale, Liam Neeson ve Katie Holmes gibi isimlerin yer aldığı film, Gotham şehrini yıkımdan kurtarmak için Batman’in savaşını konu alır. Film, 15 Haziran 2005’te vizyona girdi.

Superman Returns (2006)

DC Comics Film Listesi

Superman’in, Krypton gezegenine gitmesinin ardından yıllar sonra Dünya’ya dönüşünü konu alan film, Kevin Spacey’nin canlandırdığı Lex Luthor karakteri ile Superman’in karşılaşmasını konu alır. Film, 28 Haziran 2006’da vizyona girdi.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  Harry Potter and the Chamber of Secrets Replikleri

The Dark Knight (2008)

DC Comics Film Listesi

Christopher Nolan’ın yönettiği ve Heath Ledger’in canlandırdığı Joker karakteriyle özdeşleşen bu film, Batman’in Joker’la olan savaşını anlatır. Christian Bale ve Gary Oldman gibi isimler de filmin kadrosunda yer alır. Film, 18 Temmuz 2008’de vizyona girdi.

Watchmen (2009)

DC Comics Film Listesi

Zach Snyder’ın yönettiği bu film, bir grup eski süper kahramanın yeniden bir araya gelmesini konu alır. Film, 6 Mart 2009’da vizyona girdi.

Jonah Hex (2010)

DC Comics Film Listesi

Josh Brolin’in canlandırdığı Jonah Hex karakteri, geçmişindeki hatalarından dolayı yüzünde bir iz taşır. Film, Jonah’un eski düşmanı Quentin Turnbull’un (John Malkovich) tehdidiyle karşı karşıya kalması ve adaleti sağlamak için mücadelesini anlatır. Film, 18 Haziran 2010’da vizyona girdi.

Green Lantern (2011)

DC Comics Film Listesi

Ryan Reynolds’ın canlandırdığı Hal Jordan, intergalaktik polis gücü olan Green Lantern Corps’un bir üyesidir. Film, Parallax adlı bir tehditle yüzleşen Hal Jordan’ın macerasını anlatır. Film, 17 Haziran 2011’de vizyona girdi.

The Dark Knight Rises (2012)

DC Comics Film Listesi

Christopher Nolan’ın yönettiği bu film, Batman’in son macerasını konu alır. Tom Hardy, Bane karakterini canlandırırken, Christian Bale, Gary Oldman ve Anne Hathaway gibi isimler de filmde yer alır. Film, 20 Temmuz 2012’de vizyona girdi.

Man of Steel (2013)

DC Comics Film Listesi

Superman’in origin hikayesini anlatan bu film, Clark Kent’in Superman’e dönüşümünü konu alır. Henry Cavill, Superman’i canlandırırken, Michael Shannon, General Zod karakterini canlandırır. Film, 14 Haziran 2013’te vizyona girdi.

Batman v Superman: Dawn of Justice (2016)

DC Comics Film Listesi

Bu film, Batman ve Superman’in ilk kez karşı karşıya geldiği ve Wonder Woman’ın da yer aldığı bir macerayı anlatır. Ben Affleck, Batman’i canlandırırken, Henry Cavill, Superman’i canlandırır. Film, 25 Mart 2016’da vizyona girdi.

Suicide Squad (2016)

DC Comics Film Listesi

Bu filmde, Amanda Waller tarafından yönetilen bir grup kötü adam, dünyayı kurtarmak için bir araya gelir. Will Smith, Margot Robbie ve Jared Leto gibi isimler, filmde rol alır. Film, 5 Ağustos 2016’da vizyona girdi.

Wonder Woman (2017)

DC Comics Film Listesi

Gal Gadot, Wonder Woman rolünü canlandırdığı bu film, Diana’nın Amazons’tan ayrılıp dünyaya adım atmasını ve I. Dünya Savaşı sırasındaki maceralarını anlatır. Film, 2 Haziran 2017’de vizyona girdi.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  Hayatta Kalma Filmleri

Justice League (2017)

DC Comics Film Listesi

Batman, Wonder Woman, Flash, Aquaman ve Cyborg’dan oluşan bir ekip, dünyayı Steppenwolf’un saldırısından korumak için bir araya gelir. Filmde, Ben Affleck, Gal Gadot ve Jason Momoa gibi isimler yer alır. Film, 17 Kasım 2017’de vizyona girdi.

Aquaman (2018)

DC Comics Film Listesi

Jason Momoa, Aquaman olarak rol aldığı bu film, Atlantis’in kralı olduğunu keşfetmesiyle başlar. Film, Aquaman’in Atlantis’i kurtarmak için mücadelesini konu alır. Amber Heard, Nicole Kidman ve Willem Dafoe gibi isimler de filmde rol alır. Film, 21 Aralık 2018’de vizyona girdi.

Shazam! (2019)

DC Comics Film Listesi

Asher Angel, Shazam olarak rol aldığı bu film, bir çocuğun süper kahramana dönüşümünü anlatır. Zachary Levi, Mark Strong ve Djimon Hounsou gibi isimler de filmde yer alır. Film, 5 Nisan 2019’da vizyona girdi.

Joker (2019)

DC Comics Film Listesi

Joaquin Phoenix’in canlandırdığı Joker karakteri, karanlık bir karakter araştırması olarak tanımlanabilir. Film, Gotham City’nin çürümüş toplumunun bir yansıması olarak gösterilir. Film, 4 Ekim 2019’da vizyona girdi ve eleştirmenlerden övgü aldı.

Birds of Prey (2020)

DC Comics Film Listesi

Margot Robbie’nin canlandırdığı Harley Quinn, bu filmde birçok diğer kadın kahramanla bir araya gelir. Film, Gotham City’deki suç dünyasına karşı mücadelelerini konu alır. Film, 7 Şubat 2020’de vizyona girdi.

Wonder Woman 1984 (2020)

DC Comics Film Listesi

Gal Gadot, Wonder Woman olarak rol aldığı bu film, 1980’lerdeki bir macerayı anlatır. Pedro Pascal, Kristen Wiig ve Chris Pine gibi isimler de filmde rol alır. Film, 25 Aralık 2020’de hem sinemalarda hem de HBO Max’te yayınlandı.

Zack Snyder’s Justice League (2021)

DC Comics Film Listesi

Zack Snyder, yönettiği bu filmde orijinal Justice League filminin yapım sürecinde yaşanan sorunlar nedeniyle çıkarılan sahneleri geri getirdi ve filmi yeniden düzenledi. Filmde, Ben Affleck, Gal Gadot ve Jason Momoa gibi isimler yer alır. Film, 18 Mart 2021’de HBO Max’te yayınlandı.

The Suicide Squad (2021)

DC Comics Film Listesi

Bir grup suçlu, ABD hükümetinin gözetiminde bir görev için bir araya gelirler. Bu görevde, eski takımdan farklı olarak yeni ve daha tehlikeli bir düşmanla karşı karşıya kalırlar.

The Batman (2022)

DC Comics Film Listesi

Bruce Wayne, kendisini Gotham şehrinin karanlık sokaklarında bir seri katilin peşinde koşarken bulur. Robert Pattinson’ın Batman rolünde olduğu filmin yönetmenliğini Matt Reeves üstleniyor.

Black Adam (2022)

DC Comics Film Listesi

Dwayne “The Rock” Johnson’ın başrolünde olduğu filmde, Black Adam adında bir süper kahramanın hikayesi anlatılıyor. Kahraman, antik Mısır’da tanrısal güçlerle donatılmış bir adamdır.

The Flash (2022)

DC Comics Film Listesi

Ezra Miller’ın canlandırdığı Barry Allen’ın hikayesini anlatan filmde, Allen, zaman yolculuğuna çıkarak annesinin ölümünü engellemeye çalışır. Ancak bunun sonucunda evreni tehlikeye atar ve kurtarmak için zamana karşı yarışır.

Aquaman and the Lost Kingdom (2022)

DC Comics Film Listesi

Aquaman, Atlantis krallığında yeni bir maceraya atılır. Yeni düşmanları ve zorlu engelleri aşmak için mücadele eder.

Blue Beetle (2023)

DC Comics Film Listesi

DC Comics’in ilk Latin süper kahramanı Jaime Reyes’in hikayesini anlatan filmde, genç bir adamın mavi böcek kostümüne dönüşmesiyle başlayan macerası anlatılıyor.

Batgirl (TBA)

Batgirl, Batman’in yanında çalışan Barbara Gordon’ın hikayesini anlatır. Genç bir kadın olarak suçla savaşır ve Gotham şehrinin kaderini değiştirmeye çalışır.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir