13 Reasons Why 4. Sezon Ne Zaman Başlayacak?

Dizi Sözleri, Dizi Replikleri, Film Sözleri, Film Replikleri

Türkçe adıyla, Ölmek için 13 neden olan dizi, bir kitap konusundan alınarak Netflix için hazırlandı. Kitabın yazarı ise Jay Asher’dir. Aynı ismi taşıyan kitap üzerinden çekimleri yapılan dizi, bir Amerikan gençlik dizisi olarak yayınlandı ve oldukça beğenildi.

Dizi almış olduğu beğenilerin yanı sıra oldukça da eleştiri de aldı. Fakat eleştiri aldığı konu ise gençliğin anlatım şeklidir. Oldukça sevilen dizi hakkında ise alınan karar, üzdü.

13 Reasoons Why, Netflix’ten aldığı 4. Sezon onayını açıkladıktan sonra bu sezonun aslında aynı zamanda veda sezonu olacağını da açıkladı. Bu duruma üzülen birçok kesim, final kararına tepki gösterdi.

13 reasons why final

4. sezon çalışmaları, setlerde başlandı. Fakat sezon hakkında detaylı bilgiler verilmedi. Dizinin veda sezonunun kaç bölümden oluşacağı oldukça merak ediliyor. Sezon bölümünde yer alan son bölümü, dizi de popüler olan ekibin okuldan mezun olması ile bitmesi bekleniyor.

Dizinin konusu ise, bir ekip arkadaş arasında ve başlarına gelen olaylar üzerinden ilerlemektedir. Dizide yer alan karakterler, başlarına gelen kötü olayları halletmeye çalışırken, arkadaşları da destek olur. Dizinin ana konusu olarak, arkadaşlık, dostluk mesajları verilmektedir. Amerikan gençlik dizisi olarak, oldukça beğenilen ve vermiş olduğu mesajlar nedeni ile de sürükleyici bir yapıya sahip olan dizinin, sona eriyor olması oldukça üzgünlükle karşılandı. 3. Sezonun sonunda dikkat çeken olay işe tam kargaşa ortamına dönüşen mezuniyet töreni oldu.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  13 Reasons Why Replikleri

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir