Ufak Tefek Cinayetler Replikleri

Dizi Sözleri, Dizi Replikleri, Film Sözleri, Film Replikleri

Ufak Tefek Cinayetler, ilk bölümünü 24 Ekim 2017 son bölümünü 11 Aralık 2018 tarihinde yayımlamıştır. 2 sezon 45 bölümden oluşan dizi gerilim, drama ve polisiye türlerini barındırmaktadır. Dizinin yönetmenliğini Ali Bilgin ve Deniz Yorulmazer, senaristliğiniyse Meriç Acemi yapmıştır. Ufak Tefek Cinayetler dizisinin başrollerini Gökçe Bahadır, Aslıhan Gürbüz, Bade İşçil, Tülin Özen ve Mert Fırat paylaşmıştır.

Ufak Tefek Cinayetler Replikleri

İşte Ufak Tefek Cinayetler Dizi Sözleri

 1. “Minnoş bir kedinin bile kuyruğuna basmayacaksınız, herkesin tahammülü bir yere kadar.”
 2. “Gücü karşılamak kolay değildir. Çok ama çok sıcaktır o taht. Hayatta kalmanın zarif sanatını bilmeyenler, yeterince güçlü olmayanlar, yanar kavrulur o tahtta.”
 3. “Aşk bu. İnsan aşık olduğunda, iyiyi doğruyu hep birbirine karıştırır. Öyle bir deri değiştirir ki, kendini bile tanıyamaz.”
 4. “İyilikte de, kötülükte de, ölçü kendinsin; eğer sen iyiysen, hayatta da iyi insanlar var demektir.”
 5. “Yalnızlık çok karanlık, korkutucu bir kuyudur. İnsana kaybedecek hiçbir şeyi olmadığını hissettirir. Kendini hepten uçurumdan atma isteği yaratır.”
 6. “Gerçekler gün yüzünü severler. Anlam kazanırlar.”
 7. “İyiler intikam almaktan, birilerinin düşüşünden asla zevk almazlar. Ne kadar haksızlıktan mideleri bulansa da aynı şiddetle asla sevinmezler.”
 8. “Yeni kral geldiğinde ilk olarak af çıkarır. Suçlular eski, kötü günlerin suçlularıdır. İkinci bir şansı hak ederler. Çünkü kral merhametli görünmek ister ve tebaasına mutluluk vaat eder.”
 9. “Sabaha karşı istiridyelerimizi yerken güneşin doğuşunu seyrederiz.”
 10. “Bizi biz yapan düşüncelerimizdir. Ne düşündüğümüz, bizim kim olduğumuzu gösterir.”
 11. “Girilmemesi gereken yollar vardır. Üzerine gidilmemesi gereken askerler vardır. Saldırılmaması gereken kentler vardır. İyi bir komutan, bunları görebilen komutandır.”
 12. “Yarın karanlık hayatınızın ilk sabahına uyanacaksınız.”
 13. “Herkesin atlaması gereken bir eşik vardır. O zaman anlarsın, dağın arkası alabildiğine deniz…”

Ufak Tefek Cinayetler Dizi Replikleri

“Şu hayatta ev sahibi misin misafir mi karar vermelisin. Ya hayatın tümünü kenardan izler, sana ne verilirse onu kabul edersin. Veya oyuna girip, kendi istediğini elde etmek için ellerini kirletirsin.”

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  Baht Oyunu Replikleri

“Dünyanın düzeni bu. İnsan hem sevgiye hem de korkuya yatırım yapmalı. İkisi birden olmuyorsa, korkuyu seç. Sevgi, geçici, güvenilmez bir yatırımdır. Korku ise, ruhuna bir defa düştü mü, sonsuza kadar yaşar. Korku sevgiyi her zaman yener.”

“Ne acayip ya… Şu koskoca evrende, oradan baktığında, küçücük bir nokta bile değilim aslında. Ama sığmıyorum hiçbir yere. Fizan’a da gitsen, uzaya da gitsen, sen sensin işte! İnsan kendinden kaçamıyor, kurtulamıyor.”

“Buna cesaretin yoksa, başına gelenlerden şikayet etmeye de hakkın yoktur.Cüret et, davran, her şeyin üzerinden akıp gitmesine izin verme, sahip çık. Sen misafir değilsin. Ev sahibisin! Ve bu eve kimin girip kimin giremeyeceğine sen karar verirsin! Kazanma ihtimalin olması için önce kendi varlığını cesurca ortaya koyacaksın…. Ama kaybetmekten korkanlara şu hayatta ne bir heyecan var, ne de kazanılacak bir zafer!”

“Bazı yaralar çok ani açılır. Çok kanlı ve iyileşmesi zor bir yerden…İşte onların tedavisi de kanlı olacaktır. Hele de bir kralı yaraladıysan, geri dönüşünden çok korkmalısın.”

“İyi hep iyi, kötü de hep kötüdür belki de. Erdem sizi ilgilendiren bir şey mi, ona bakmak lazım. Kötüler hiç etkilenmez çünkü erdemden. Bir tek menfaat dengesi vardır onlarda. Herhangi bir şeyin, kendilerine dokunduğu zaman değeri vardır sadece.”

“Evet, bir yara aldın. Ama geçecek. İnan bana. Ama bunun tek ilacı ne biliyor musun? Kabullenmek… Bu ilaç, senin ömür boyu çok işine yarayacak. Üstelik sonra üzerinden zaman geçtikten sonra da o kadar büyük acı çekmeyeceksin. Hem öyle yıkılmış bir dünyan yok. Zaten bu öyle kimsenin yapabileceği bir şey değil. Anca sen yıkabilirsin, anca sen kurabilirsin.”

“Her savaşçının motivasyonu farklıdır. Bazıları kazanmak için savaşır, bazıları kaybettirmek için. Bazı savaşlar saldırı değil, savunma amaçlıdır. Bir ideolojidir arkasında yatan…”

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  Gelsin Hayat Bildiği Gibi Replikleri

“Kral hiç bir zaman tahtını sessiz sedasız terk etmez. Giderken, geride kalanı yakıp yıkar. Bu yüzden tebaa çekinir, kralı değiştirmekten. Onun ne zalim olduğunu bildiğinden, gitmesini isteyemez. Korkar. Bu yüzden krallar tahtlarında uzun süre oturabilirler. “Neye mal olursa mal olsun, ayakta kalmak”… onların en iyi bildikleri şeydir.”

Ufak Tefek Cinayetler dizi sözleri

“Yağmuru severiz, ama yağmur yağdığı zaman şemsiyemizi açarız. Güneşi severiz, ama güneş açınca gölgeye kaçarız. Birine ‘seni seviyorum’ demek, bu sebeple biraz korkutucudur.”

“Hani bazen birini öyle bir halde görürsün ki, o güne kadarki onunla ilgili bütün bildiklerini yeniden düşünürsün. Yani çok eskiden beri tanıdığın biri de olsa, acaba yanlış tanımış mıyım diye düşünüp kalırsın. Yani öyle olmadığını bilirsin ama… Yine de öyle düşünürsün işte…”

“Bazen evren bize ne yapmamız gerektiğini türlü yollarla gösterir. Kalbi temiz olanlara yardım eder. Eğrisi doğrusuna denk gelir ve olması gereken olur.”

Ufak Tefek Cinayetler Replikleri

“Oscar Wilde, Bülbül ve Gül hikayesinde, aşk uğruna fedakarlık yapan, iyi yürekli, güzel sesli bülbülün hikayesini anlatır. Bülbül, öğrencinin, sevdiği kıza kırmızı gülü verebilmesi için, hayatından vazgeçer. Oysa öğrenci de, sevdiği kız da, bu iyiliği anlayamazlar. Çünkü, bencillikleri o kadar büyük, kalpleri o kadar karanlıktır ki, ne aşkın, ne iyiliğin, ne arkadaşlığın farkına varabilirler.”

“Her kumandan Aşil gibi şan peşinde olmaz. Bazısı savaşın yıkıcılığından çekinir. Fakat şartlar onu zorladığında, en barış yanlısı kumandan bile korkunç vahşileşebilir. Kaçarak ölmek yerine, savaşarak ölmeyi tercih eder.”

“Kral, tahttaki son gecesini her zaman hisseder. Henüz kimse bilmese de, o yolun sonunu görmüştür. Ya kulak tıkar içindeki sese, ya da bir an önce kaçış planı yapar.”

“Tehlike yokken hayat, bir oyun gibidir. Menfaat dengeleri üzerine kurulu bu oyunda, tüm oyuncular, galibiyet ve tatmin peşinde koşar. Ama tehlike anında oyunu sürdürmek mümkün değildir. Can güvenliği söz konusu olunca oyun unutulur. Ölüm tehlikesi, her şeyi anlamsız kılar…”

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  Yargı Replikleri

“Aklımızdan geçen şeylerden sorumlu muyuz sence? Yani, hayata geçirmemiş olsak da, kötü, olmayacak bir şeyi düşünsek de, bu bizi suçlu yapar mı?”

“Dünyada insanlar ikiye ayrılır. Haydutlar ve iyiler olarak. Düzen gereği haydutlar her zaman kazanır. Çünkü herkesi kendileri gibi bilirler ve ona göre davranırlar. İyilerse, herkesi iyi sandığından gafil avlanırlar… Fakat geçici, ufak tefek zaferlerdir haydutların kazandığı. Evren sonunda adaletini mutlaka sağlar.”

Ufak Tefek Cinayetler Sözleri

“İnsan kötü gününü görmüş birine minnet duyar mı sanıyorsun? Aksine, en çok onu yok etmek ister. Yani, iyilik bir nevi borç gibi… Kim alacaklısını sevmiş ki sanki?”

“Nasıl ki yapılan kötülükler bir gün gelip insanı bulursa, iyilik de gelip öyle bulur işte. Ama büyük bir farkla… Kötülük bir kanser gibi insanın tüm ruhunu kurutup yavaş yavaş yok ederken, sevgi tam tersidir. İnsanın kalbinden içeri sızdığında, tüm eksiklikleri gedikleri birer birer kapatır. Hiç ummadık bir anda yalnızlığı da, kederi de, yerle yeksan eder.”

“Bir ip cambazını yüzlerce kişi neden izler? İpi geçtiğini görmek için değil, düştüğünü görmek için… Asıl seyirlik olan başarı değil, her zaman devriliş, başaramayıştır. Kalabalıklar en çok kralın devrilme hikayesini izlemeyi sever. O yüzden de uçuruma giderken kimse durdurmaz kralı, nefeslerini tutup susarak izlerler…”

“Oya kendine gel. Bu dünya senin bildiğin gibi değil. Hayat var hayat! Gezersin, tozarsın, yersin, içersin, sevişirsin… Sen ne diye iki farenin deliğine hapis ediyorsun kendini? Orası senin yuvan değil, orası kemirgenlerin yuvası. Sana huzur yok orada. Artık uç! Kanatlan! Hayatını yaşa! Senin bu hayattan alacağın var…”

“Haydutlar haydutlara dokunmazlar çünkü birbirlerinden çekinirler. Ama iyilerin gözünün yaşına bakmazlar. Bu yüzden iyilerin yapabileceği tek şey, bir kenarda durmak, saklanmak ve haydutların ayağına basmamaktır.”

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir