Piyanist Tarzı Filmler

Dizi Sözleri, Dizi Replikleri, Film Sözleri, Film Replikleri

Adrien Brody’e en iyi erkek oyuncu dalında Oscar ödülü kazandıran Piyanist, İkinci Dünya Savaşı’nın gerçeklerini gözler önüne sererek herkesi kendine hayran bırakan yapımlar arasında. Tanınan piyanist Szpilman’ın gerçek anılarından uyarlanan filmde Nazi işgalini ve hayatta kalma mücadelesini görmek mümkün.

movies like pianist

Eğer siz de Piyanist gibi gerçek konulara dayanan ve sanatsal olduğu kadar tarihsel ögeleri de içeren yapımları keyifle izleyenlerdenseniz. Piyanist tarzı filmler listemizi mutlaka dikkate almalısınız;

Schindler’in Listesi

Schindlers-List-quotes

Konusunu Piyanist gibi İkinci Dünya Savaşı’ndan alan Schindler’in Listesi filminde Alman bir iş insanının Polonya’daki fabrikasında çalıştırarak hayatını kurtardığı 1100 tane Yahudi anlatılmaktadır. Steven Spielberg’in başyapıtları arasında değerlendirilen yapım, Oskar Schindler’in gerçek hayat hikayesinden esinlenilmiştir.

Hayat Güzeldir

La vita e bella

Hayat Güzeldir filmi her ne kadar eski bir film olsa da hikayesi ile birlikte hala izleyenleri ağlatan filmler arasında yer alır. Guido isimli bir öğretmenin karısı ve oğluyla birlikte toplama kampına götürülmesi ve oğluna olanları belli etmemek için tüm bu olayları bir oyun gibi göstermesini konu edinen filmde yaşanan dramın gerçekliği en çocuksu yönüyle sizi derinden etkileyecek.

Çöküş

Der Untergang

İkinci Dünya Savaşı’nın sorumlusu olarak görülen Adolf Hitler’in son günlerini konu alan filmde Berlin’in işgal günleri anlatılmaktadır. Hitler’in özel sekreterinin ana karakter olarak belirlendiği bu yapım, yenilgiyi kabul edemeyen diktatör sistemin gerçekliklerini tüm çıplaklığı ile gözler önüne sermekte.

Er Ryan’ı Kurtarmak

Saving Private Ryan

Film, İkinci Dünya Savaşı sırasında 4 çocuğundan üçünü kaybeden bir annenin son çocuğunun hayatı için verdiği mücadeleyi konu edinmekte. Dönemin başkanı tarafından annenin isteği duyulmuş ve oğlu James Ryan’ı kurtarmak için amansız bir mücadele başlamıştır. Aile bağları ve savaş macerasını bir araya toplamayı başlayan bu filmde heyecan ve hüznü aynı anda yaşamaya hazır olmalısınız.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  Hayat Güzeldir Replikleri

Savaşın Gölgesinde

lore

Bir önceki filmler gibi Nazi Almanya’sını konu edinen bu filmde, Lore ve 4 kardeşi, Nazi görüşlü anne ve babalarının tutuklanmalarının ardından yapayalnız kalırlar. Savaş sırasında birçok tehlikeyle dolu yollardan Hamburg’da yaşayan büyükannelerine ulaşmaya çalışan bu 4 kardeşin mücadelesini izlediğinize pişman olmayacaksınız.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir