Kuş Uçuşu Replikleri

Dizi Sözleri, Dizi Replikleri, Film Sözleri, Film Replikleri

Kuş Uçuşu, 3 Haziran 2022 tarihinde 8 bölümden oluşan ilk sezonu yayımlamıştır. Netflix platformunda yer alan dizinin yönetmenliğini Deniz Yorulmazer, senaristliğiniyse Meriç Acemi yapmıştır. Kuş uçuşu dizisinin başrollerini Lale Kıran rolüyle Birce Akalay, Aslı Tuna rolüyle Miray Daner ve Kenan Sezgin rolüyle İbrahim Çelikkol paylaşmıştır.

kuş uçuşu dizi sözleri

Kuş Uçuşu Dizi Sözleri, Kuş Uçuşu Dizi Replikleri

 1. “Kuşlar orman kanunlarına hitap etmezler. Aslanın sırtı ürperir çünkü hisseder geldiklerini. Dümdüz kısa yoldan. Kuş uçuşu.”
 2. “Kuş olmak zor görünür.”
 3. “İki nokta arasında doğrultu yönünde alınan mesafe, kuş uçumu.”
 4. “O aslandır. Ormanın hakimi, gücün tek sahibi. Bir kuş tarafından öldürülebileceğini düşünmez bile. Zirvededir. Zirvede olmak da görüş alanını zayıflatır.”
 5. “Zirvedeyseniz sizi kimin izlediğini ve ne gibi bir planları olduğunu bilemezsiniz. Tekliklere akiksinizdir. Üstelik zirve tek başına av olma halini getirir. Çünkü korkunç derecede bir kıskançlık yaratır. Zirveye ulaşmış kişinin de laneti budur.”
 6. “Çevre bayağı genişlemiş. Daha büyük bir bahçe lazım olacak gibi…”
 7. “Kim bilir benim bilmediğim daha neler yaptın sen? Ben yalan söylemem biliyor musun? Çünkü bana göre aptallar yalan söyler. Er geç ortaya çıkar çünkü. Ama hata bende, ben kendimi yeteri kadar koruma altına almadım.”
 8. “Aslan bir gün değil hergün kral olmak zorundadır. Hergün yeniden yeni bir savaş kazanması gerekir. Dünya ona ‘Göster bakalım neden sen?’ der adeta.”
 9. “Görünmez bir yerden bakar avcı kuş. Görünmez ama her şeyi görür. En ufak ayrıntısına kadar. Tehlike yaklaştıkça da aslanın yeleleri ürperir.”
 10. “Bu bir av ve avcı hikayesidir. Ormanda gizlenen bir aslan ve yüksekte uçan bir kuşun hikayesi.”
 11. “Zirvedekinin kazanması yetmez. Kazandığını koruması da gerekir. Çünkü gerçek, bükülebilen bir şeydir. Tarihi yazan kimse tarihi değiştirebilir.”
 12. “Aslanlar ve kuşların savaşı… Ürkütücü derecede görünmez olanın savaşı. Kuş etik bir savaşı hedeflemez. Onun küçücük varlığıyla kocaman aslanı yıkmak için numaralara ihtiyacı vardır. Ahlak dışı numaralara… Her yolu dener, her şeyi yapmaya hazırdır. Savaşı daha çok isteyen kazanır. Aslanın unuttuğu da budur.”
 13. “Olmuş olmak değil, olma yolculuğu aslında bütün mesele.”
Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  Aşk-ı Memnu Replikleri

kuş uçuşu sözleri, kuş uçuşu replikleri

“Kuşlar için ormanda alternatif daha fazladır. Gökyüzünde salınıp kendini göstermekten rahatsız olmaz. Aksine zevk alır kuşlar. Konar, kalkar, takla atar, çıkışa geçer ve bir şekilde dikkat çeker. Beğenebilmek ya da rezil olmak yoktur kuşlar için. Yalnızca görülmek vardır daha çok.”

“Aslanların araları asla bozulmaz. Gerektiğinde bir kurban verirler. O kişi gönderilir. Böylece güç çemberi kırılmamış olur.”

kuş uçuşu replikleri

“İnanıp inanmamak asla bir gerçeği değiştirmez.”

“Hiç kimseyseniz canınızın bile değeri yoktur. Bu sebeple biri olmak motivasyonu, en iyi motivasyondur. Önünde kimse duramaz.”

“Aslanların dünyasında sesimi duyurmak neredeyse imkansızdır. Savaşamayan kuşlar sessizce göçüp, gider. Geriye en korkusuzlar ve en iyi saklananlar kalır.”

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir