Kader Replikleri

Dizi Sözleri, Dizi Replikleri, Film Sözleri, Film Replikleri

Kader, 17 Kasım 2006 tarihinde vizyona girmiştir. Dram türündeki filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Zeki Demirkubuz yapmıştır. Kader filminin başrollerini Vildan Atasever, Ufuk Bayraktar ve Ozan Bilen paylaşmıştır.

İşte Kader Oyuncuları

 • Ufuk Bayraktar – Bekir
 • Vildan Atasever – Uğur
 • Ozan Bilen – Zagor
 • Engin Akyürek – Cevat
 • Erkan Can – İrfan
 • Müge Ulusoy – Genç Anne
 • Çağlar Çorumlu – Kamil
 • Güzin Alkan – Emine
 • Merve Kalafat – Ece
 • Mustafa Uzunyılmaz – Felçli Baba
Kader Replikleri

Kader Sözleri, Kader Replikleri, Kader Filmi Sözleri, Kader Filmi Replikleri

 1. “Bende bir resmin var yüzüme bakmıyor.”
 2. “Birden durup dururken içim cız etti, bir baktım yine aynı karın ağrısı, öyle özlemişim ki seni.”
 3. “Oğlum Bekir dedim kendi kendime, yolu yok çekeceksin. İsyan etmenin faydası yok, kaderin böyle. Yol belli, eğ başını, usul usul yürü şimdi. O gün bugün usul usul yürüyorum işte.”
 4. “Bekir abimin esas manitası ama süper kızdır Uğur abla. Siz bakmayın evli barklı olduğuna, abimin esas hikayesi Uğur abladır. Kerem ile Aslı’nın hikayesinden daha büyüktür allahıma. Eşsizdir, benzeri yoktur. Bekir abim kurşunlar yemiştir bu yolda. Kaç defa ölümlerden dönmüştür. Bilekler kesilmiş, aylarca hastanelerde, yıllarca akıl hastanelerinde kalmıştır. Uğur ablanın peşinden gezmediği şehir, yürümediği yol, görmediği diyar kalmamıştır memlekette…”
 5. “Sen de anla artık başka yolu yok bunun. Yazıkmış, kılmış, tüymüş hepsi hesap edildi bunların. Her şeye hazırım diyorum ben sana. De ki iyilik ediyorsun, de ki sevap işliyorsun. Herkesin inandığı bir şey vardır bu a*ına koduğum hayatında benimkisi de sensin n’apayım.”
 6. “Kimse seni sevmeyecek benim kadar bu bir gerçek. İster kul ol ister köle, tüm aşklar bir gün bitecek..”
 7. “Geçen gece çocuk hastaydı. İlacı bitmiş almak için dışarı çıktım. Sağa sola saldırıp, nöbetçi eczane arıyoruz. Birden durup dururken içim cız etti. Bir baktım gene aynı karın ağrısı. Öyle özlemişim ki seni. Dönerken bir meyhane gördüm, bi içeri girdiğimi hatırlıyorum bi de rakıya yumulduğumu. Arkasından en az dört cigaralık. Sonra gözümü bir açtım karşıdan karlı dağlar geçiyor. Bir daha açtım başımda bir çocuk, kalk abi diyor Kars’a geldik. Otobüsten indim yürümeye başladım. Dedim Allah’ım neredeyim ben, burası neresi? Sonra güç bela burayı buldum. Kapının önünde durup, düşündüm. Dedim Bekir bu kapı ahiret kapısı, burası sırat köprüsü. Bu sefer de geçersen bir daha geri dönemezsin, iyi düşün. Ama olmadı, dönemedim.”
Bu yazımızı da beğenebilirsiniz:  Arif v 216 Replikleri

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir